Φιλική νίκη του Α.Ο.Κ. επί του Αστέρα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Φιλική αναμέτρηση διεξήχθη το απόγευμα της Κυριακής στη Φαναρίου ανάμεσα στον γηπεδούχο Αστέρα και τον Α.Ο.Κ.
Οι κυανόλευκοι είχαν τη δυνατότητα έτσι να παραμείνουν σε αγωνιστική εγρήγορση ενόψει της δύσκολης συνέχειας στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής. Ο Γιάννης Μάγγος δοκίμασε όλους τους παίκτες που είχε στην διάθεσή του εκτός Τσιρογιάννη και Καραγιώργου που ήταν εκτός λόγω αρρώστιας και τραυματισμού αντίστοιχα.
Για την ιστορία η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε με νίκη των κυανόλευκων με 2-0 με τέρματα που πέτυχαν ο Μίλκοβιτς με κεφαλιά στο τέλος του α΄ημιχρόνου και στο 53' ο Κανιούρας.