Κρεμάει τα παπούτσια ο Χρ. Δούκας και αναλαμβάνει Γενικός Αρχηγός Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Χρέη Γενικού Αρχηγού στην Αναγέννηση αναλαμβάνει και επίσημα από σήμερα ο τέως παίκτης της ομάδας Χρήστος Δούκας, παίρνοντας την "σκυτάλη" από τον Κώστα Γιωτάκο.
Αναλυτικά η σχετική ανακοίνωση της ομάδας:
"Η διοίκηση του ΤΑΠ ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 1904 ενημερώνει τους φιλάθλους ότι ο Χρήστος Δούκας εγκαταλείπει την ενεργό δράση και αναλαμβάνει πλέον το πόστο του Γενικού Αρχηγού στην ομάδα μας. Πρόκειται για μια ιδιαίτερη στιγμή στη μεγάλη οικογένεια της Αναγέννησης αφού σταματάει την καριέρα του ένας ποδοσφαιριστής που τίμησε με το παραπάνω τη φανέλα της. Είναι για τους νεότερους ένα σύμβολο ήθους κι ένα "κειμήλιο" αθλητικής αυταπάρνησης! Κατέχει πλέον θέση δικαιωματικά στο μεγάλο βιβλίο με τους σπουδαίους αθλητές που πέρασαν κατα καιρούς απο το σύλλογο. Ο Χρήστος Δούκας συμμετέχει αδιάκοπα στην πορεία του συλλόγου το 2002. Η διοίκηση θέλοντας να τιμήσει την προσφορά του αλλά κυρίως να αξιοποιήσει τη μεγάλη του εμπειρία και τον χαρακτήρα του, πρότεινε τη θέση του Γενικού Αρχηγού την οποία και αποδέχθηκε. Του ευχόμαστε κάθε επιτυχία στο νέο του ρόλο."
Επίσης το ΤΑΠ Αναγέννηση εξέδωσε ανακοίνωση με την οποία ευχαριστεί την ομάδα του Οδ. Κορδελιού για την φιλοξενία στον αγώνα της περασμένης Κυριακής.
Αναλυτικά η ανακοίνωση:
"Η διοίκηση του ΤΑΠ ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 1904 αισθάνεται την ανάγκη και δημοσίως να εκφράσει τις θερμές της ευχαριστίες στη διοίκηση, στο ποδοσφαιρικό τμήμα και στους φιλάθλους του Οδυσσέα Κορδελιού για την άψογη φιλοξενία που επεφυλαξαν στην αποστολή της ομάδας μας στον αγώνα της περασμένης Κυριακής. Τέτοιες φιλοξενίες προάγουν το αθλητικό πνεύμα".