Λευκή ισοπαλία στο Στάδιο για Α.Ο.Κ. με αντίπαλο τα Τρίκαλα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Χωρίς γκολ έληξε η φιλική αναμέτρηση των Α.Ο. Καρδίτσα με τα Τρίκαλα που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τετάρτης 4 Σεπτεμβρίου στο Δημοτικό Στάδιο.
Καλός σε γενικές γραμμές ο Α.Ο.Κ. έδειξε ωστόσο να θέλει κάποιους αγώνες για να δέσει περισσότερο ως ομάδα, ενώ από τα Τρίκαλα ξεχώρισαν κάποιες μονάδες.
Στο 3' και στο 17' ο Τζουβάρας σέντραρε αλλά στην πρώτη περίπτωση ο Τσιρογιάννης από κοντά δεν μπόρεσε να βάλει το πόδι του ενώ στη δεύτερη περίπτωση δεν υπήρχε συμπαίκτης για να εκμεταλλευθεί το επιτυχές σλάλομ του παίκτη του ΑΟΚ.
Στο 6' και το 12' ο τερματοφύλακας των Τρικάλων Ψωμιάδης αναγκάστηκε να διώξει σε κόρνερ με τα χέρια του σε σουτ του Τσιρογιάννη από το ύψος της μικρής περιοχής και πλάγια ενώ στη δεύτερη περίπτωση προηγήθηκε φάουλ του Τσέλιου και κεφαλιά του Τζουβάρα. Στο 21' σέντρα του Θυμιόπουλου που βρήκε τον Παπαευαγγέλου σε πλεονεκτική θέση, αλλά αυτός σούταρε απελπιστικά άουτ.
Οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο μέρος είχαν μια πολύ καλή στιγμή στο 4' με τον Σακελλαρίδη να βγαίνει τετ α τετ αλλά ο Τάτσιος πρόλαβε και έδιωξε ενώ λίγο πριν το ημίχρονο (38') κεφαλιά του Λουιζίδη πέρασε άουτ.
Στο β' ημίχρονο λιγότερες ευκαιρίες και όχι καλός ρυθμός και από τις δύο ομάδες, συνετέλεσαν σε αυτό και οι πολλές αλλαγές των δύο προπονητών. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν στο 57' με μια κεφαλιά του Βουκέλια που πέρασε άουτ. Ακολούθησε στο 62' κεφαλιά του Παππά που απέκρουσε ο τερματοφύλακας και έπειτα από φάουλ του Τσέλιου, ενώ είχαμε και δύο δυνατά μακρινά σουτ από Μεσιακάρη και Κανιούρα που το πρώτο απέκρουσε σε κόρνερ ο Ψωμιάδης και το άλλο πέρασε άουτ με τον τερματοφύλακα των Τρικάλων να είναι εκτός θέσης. Ευκαιρία είχε και ο Σέρβος Μίλκοβιτς που έπιασε ένα γυριστό που πέρασε άουτ λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Αγγελακόπουλου από το Σ.Δ. ΕΠΣ Καρδίτσας.
Συνθέσεις ομάδων:
Α.Ο.Κ. (Καραγιάννης): Τάτσιος, Καραγιώργος, Πουρνάρας, Κωνσταντινίδης, Κούρκουλας, Τσέλιος, Θυμιόπουλος, Τριανταφύλλου, Τζουβάρας, Παπαευαγγέλου και Τσιρογιάννης. Έπαιξαν επίσης οι: Αμίλης, Μεσιακάρης, Παππάς, Νάκου Δ., Κωτούλας, Μίλκοβιτς, Διπλάρης, Κανιούρας και Καβαλλάρης.
Τρίκαλα (Μπάμποβιτς): Ψωμιάδης, Κάλφας, Κόλα, Στάμος, Λουιζίδης, Σίμοβιτς, Σακελλαρίδης, Χαλιαμπάκης, Βουκέλια, Στανβέσκι και Ηλίας. Έπαιξαν επίσης οι: Μπαλτιμάς, Μπότης, Μπόντε, Ιωαννίδης και Φουρτούνης.