Με τον Οδυσσέα Κορδελιού την Κυριακή η Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Με τον Οδυσσέα Κορδελιού αγωνίζονται την Κυριακή οι "κιτρινόμαυροι" που θέλουν να πάρουν τη δεύτερη νίκη εκτός έδρας στο πρωτάθλημα.
Οι γηπεδούχοι του Αλέξη Αλεξίου έρχονται από συνεχόμενα θετικά αποτελέσματα (δύο νίκες και δύο ισοπαλίες στα τελευταία τέσσερα) δείχοντας ότι έχουν βρει ρυθμό στα τελευταία παιχνίδια. Ο προπονητής του Οδυσσέα δεν μπορεί να υπολογίζει στους Παπαργυρίου και Αλμπάνη. Στην αποστολή συμπεριλήφθηκαν οι: Κραβαρίτης, Θυμιόπουλος, Αντωνιάδης, Λαμπάκης, Αγγελίδης, Σάρρος, Λαζαρίδης, Ιβανίδης, Κυριακίδης, Ευθυμιάδης, Αχαλινόπουλος, Μπογδάνος, Παπαδόπουλος, Σάλιβαν, Σαββαϊδης, Παλάσκας, Καράμπελας και Ζαγναφέρης.
Στο στρατόπεδο της Αναγέννησης υπάρχει αισιοδοξία ότι η ομάδα θα τα καταφέρει στη συγκεκριμένη αναμέτρηση έχοντας ο Σάκης Θεοδοσιάδης στη διάθεσή του και τον Αγγ. Χατζηρίζο αλλά και τον νεοαποκτηθέντα Χαρ. Μίχο. Κοντά τους οι κιτρινόμαυροι αναμένεται να έχουν και αρκετούς φίλους της ομάδας που θα βρεθούν στον αγώνα για μια ακόμα φορά συμπαραστεκόμενοι στην ομάδα τους. Στην αποστολή της Αναγέννησης συμμετέχουν οι: Αναστασίου, Σιαράβας, Σάββας, Οικονόμου, Πάτρας, Τζάννης, Σουμέλας, Μίχος, Χατζηρίζος, Ρόβας, Γήττας, Γκουγκούδης, Γκόλιας, Φλιούκας, Υφαντής, Μυριώτης, Μπουντούρης, Αθανασιάδης, Κρανιώτης, Τσιφλίδης.
Στον αγώνα του α' γύρου η ομάδα της Καρδίτσας είχε επιβληθεί με 2-0.
Σημαντικός αγώνας γίνεται και στον Τύρναβο με την τοπική ομάδα να υποδέχεται την πρωτοπόρο Καλαμαριά.
Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 13ης αγωνιστικής:
Αιγινιακός - Οικονόμος Τσαριτσάνης 3-0 (άνευ αγώνα)
Βατανιακός - Κασσιώπη (Δράγκος Ν. - Διαμάντης Αθ. από Σ.Δ. ΕΠΣ Χαλκιδικής - Κατσικογιάννης Κ. από Σ.Δ. ΕΠΣ Μακεδονίας)
Οδυσσέας Κορδελιού - Αναγέννηση Καρδίτσας (Τρακαλιάνης Π. - Γαδος Γ. από Σ.Δ. ΕΠΣ Σερρών - Θεοδώρου Γ. από Σ.Δ. ΕΠΣ Πιερίας)
Εθνικός Σιδηροκάστρου - Δόξα Κρανούλας (Μολιχιτούδης Στ. - Νικολαΐδης Κ. από Σ.Δ. Μακεδονίας - Μανακης Γ. από Σ.Δ. ΕΠΣ Θράκης)
Ζάκυνθος - Τηλυκράτης (Γκαμαρης Α. από Σ.Δ. Αθηνών - Λάμπρου Β. - Δουλγεράκης Εμ. από Σ.Δ. Ανατ. Αττικής)
Τύρναβος - Απόλλων Καλαμαριάς (Μάγειρας Αρ. - Σπανός Ι. - Μητρολιός Ι. από Σ.Δ. ΕΠΣ Εύβοιας)
Το KarditsaLive.Net θα σας ενημερώνει LIVE την Κυριακή από τις 14:45 τόσο για την εξέλιξη του αγώνα της Αναγέννησης όσο και για τα αποτελέσματα των άλλων αγώνων του Βορείου ομίλου.