Ο Στέφανος Μεϊμάρογλου νέος προπονητής του Α.Ο.Κ. Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Στο προσωπο του 43χρονου Στέφανου Μεϊμάρογλου σύμφωνα με πληροφορίες του KarditsaLive.Net κατέληξε η διοίκηση του Α.Ο.Κ. ως αντικαταστάτη του Γιάννη Μάγγου στον πάγκο της ομάδας για να κυνηγήσει την παραμονή στην κατηγορία για το μισό και κάτι του πρωταθλήματος που απομένει.
Ο εκ Κορινθίας νέος προπονητής των κυανόλευκων εργάζεται εδώ και 14 χρόνια ως προπονητής και έχει θητεία σε πολλές ομάδες της Δ' Εθνικής αλλά και Γ' Εθνικής (Τηλυκράτης) ενώ τελευταία του ομάδα ήταν η ΑΜΣ Φιλωτίου Νάξου που αγωνίζεται στην Α' ΕΠΣ Κυκλάδων και από την οποία αποχώρησε πριν από λίγες ημέρες.
Πέρα από την προπονητική ο Στέφανος Μεϊμάρογλου έχει και συγγραφικό έργο καθώς έχει γράψει ένα αυτοβιογραφικό βιβλίο με τίτλο "Πίστεψα - Επέμεινα - Υπέμεινα", στις σελίδες του οποίου αναφέρονται βιώματά του και εμπειρίες που έχει αποκομίσει από το χώρο του ποδοσφαίρου.
Αναλυτικό βιογραφικό του:
Ο Στέφανος Μεϊμάρογλου, ως ποδοσφαιριστής, είχε 401 επίσημες συμμετοχές σε αγώνες πρωταθλημάτων και κυπέλων, και έχει πετύχει συνολικά, 72 γκόλ, αν καί ήταν μεσοαμυντικός! Οι περισσότερες ομάδες που αγωνίστηκε ήταν στην Δ' Εθνική κατηγορία. Αγωνίστηκε και τίμησε τις φανέλες ιστορικών ομάδων όπως: Γ.Σ. Ηλιούπολης (Δ' Εθνική), Ευρώτας Ελους (Δ' Εθνική), Πανγυθεατικός (Δ' Εθνική), Απόλλων Καρλοβασίου (Δ' Εθνική), Πανναυπλιακός (Δ' Εθνική), Κόρινθος (Δ' Εθνική), Πέλοψ Κιάτου (Δ' Εθνική), Ελπίδα Αγίων Αναργύρων, Νέα Αστέρια Λουτρακίου, Δάφνη Δαφνώνα Χίου, και Π.Γ.Σ. Η Κόρινθος.
Είναι πτυχιούχος επαγγελματίας προπονητής ποδοσφαίρου απο το 2000, και έχει μια πλούσια καριέρα σε αρκετές ομάδες Εθνικών κατηγοριών όπως: Τηλυκράτης Λευκάδος, (Γ' Εθνική), Ολυμπιακός Λουτρακίου, (Δ' Εθνικη), Θησέας Περιβολίων Χανίων, (Δ' Εθνική), Αστέρας Ιτέας, (Δ' Εθνική), Ο.Φ.Α.Μ. Κέρκυρας, (Δ' Εθνική), Θύελλα Ελεούσας Ιωαννίνων, (Δ' Εθνική), Αχιλλέας Καμαρών, (Δ' Εθνική), και Οπούντιος Μαρτίνου, (Δ' Εθνική), ενώ έχει εργαστει με σημαντικές επιτυχίες και σε πλήθος ομάδων Α' Κατηγορίας Ε.Π.Σ., όπως: Α.Ο. Πανναξιακός (Α' Ε.Π.Σ. Κυκλάδων), Αστέρας Δερβενίου (Α' Ε.Π.Σ. Κορινθίας), Ηρακλής Ξυλοκάστρου (Α' Ε.Π.Σ. Κορινθίας), Προοδευτική Περιγιαλίου (Α' Ε.Π.Σ. Κορινθίας), Ερμής Γεληνιάτικων (Α' Ε.Π.Σ. Κορινθίας), Α.Ο. Σπαθοβουνίου (Α' Ε.Π.Σ. Κορινθίας), Α.Μ.Σ. Φιλωτίου Νάξου (Α' Ε.Π.Σ. Κυκλάδων), Α.Ο. Ασπροκάμπου Νεμέας (Β' Ε.Π.Σ. Κορινθίας), και Π.Γ.Σ. Η Κόρινθος (Γ' και Β' Ε.Π.Σ. Κορινθίας).
Εχει διατελέσει με εξαιρετική επιτυχία, προπονητής στίς υποδομές αρκετών ομάδων όπως, στόν Ολυμπιακό Λουτρακίου (Ε.Π.Σ. Κορινθίας), στά Νέα Αστέρια Λουτρακίου (Ε.Π.Σ. Κορινθίας), στόν Π.Γ.Σ. Η Κόρινθος (Ε.Π.Σ. Κορινθίας), και στόν Απόλλων Αναβύσσου (Ε.Π.Σ. Ανατολικής Αττικής).