Τα "βρόντηξε" ο Τηλυκράτης από πρωτάθλημα και κύπελλο! Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Τα "βρόντηξε" τελικά ο Τηλυκράτης από το πρωτάθλημα και το κύπελλο της Γ' Εθνικής καθώς με απόφαση της διοίκησής του δήλωσε παραίτηση.
Έτσι ο πρώτος που απολαμβάνει την εύνοια της απόφασής του είνα η Δόξα Πενταλόφου που θα περάσει χωρίς αγώνα στο κύπελλο της Γ' Εθνικής στη Β' φάση και έπειτα οι υπόλοιπες 14 ομάδες του 2ου ομίλου (Καστοριά, Κάστορας, Κοζάνη, Κεραυνός Θεσπρωτικού, Εθνικός Φιλιππιάδας, Πρέβεζα, Ολυµπος Κέρκυρας, Θεσπρωτός, Δόξα Κρανούλας, Πυρσός Γρεβενών, Καµπανιακός, Οδυσσέας Κορδελιού, Λάρισα και Οικονόµος Τσαριτσάνης) που πλέον αναζητούν άλλες επτά ακόμα ομάδες που θα αποχαιρετήσουν ως το τέλος της σεζόν τα Εθνικά πρωταθλήματα από το συγκεκριμένο όμιλο.
Αναλυτικά η απόφαση της Επιτροπής Κυπέλλου της Γ' Εθνικής για τον αγώνα της ερχόμενηξς Κυριακής:
Η Επιτροπή Κυπέλλου, αφού έλαβε υπόψη της την παραίτηση του σωματείου Τηλυκράτης από τους αγώνες Πρωταθλήματος και Κυπέλλου Γ΄ Εθνικής, προέβη στη ματαίωση του αγώνα Κυπέλλου Γ΄ Εθνικής της 15/9/2013 Τηλυκράτης-Δόξα Πεντάλοφου.