Τέλος ο Γιάννης Μάγγος από τον Α.Ο.Κ. Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Ο Γιάννης Μάγγος αποτελεί παρελθόν από την ομάδα του Α.Ο.Κ. μετά τα τελευταία αρνητικά αποτελέσματα των κυανόλευκων στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής.
Αυτό αποφασίστηκε από κοινού στη χθεσινή συνάντηση μεταξύ του έως χθες προπονητή της ομάδας και της διοικήσεως.
Ο τέως "κυανόλευκος" προπονητής είναι ο δεύτερος προπονητής που αλλάζει την φετινή σεζόν από την ομάδα της Καρδίτσας καθώς προηγήθηκε ο Β. Καραγιάννης στην αρχή της σεζόν. Στους 11 αγώνες που καθοδήγησε την ομάδα στο πρωτάθλημα ο Γ. Μάγγος, ο Α.Ο.Κ. πέτυχε τρεις νίκες, είχε δύο ισοπαλίες αλλά και έξι ήττες.
Ο Γιάννης Μάγγος σε επικοινωνία του KarditsaLive.Net μαζί του δήλωσε για την ολοκλήρωση της συνεργασίας: "Θα ήθελα να ευχαριστήρω την διοίκηση της ομάδας, τούς παίκτες και τους συνεργάτες μου για τη συνεργασία που είχαμε στην ομάδα. Αποφασίσαμε από κοινού με την διοίκηση για την ολοκλήρωση της συνεργασίας ελπίζοντας ότι θα αποτελέσει εφαλτήριο για την ανάκαμψη της ομάδας και την επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα. Η ομάδα του Α.Ο.Κ. έχει τις προϋποθέσεις να παραμείνει στην κατηγορία, και πιστεύω ότι στο τέλος της σεζόν θα τα καταφέρει".
Η επόμενη ημέρα για τους κυανόλευκους παραμένει δύσκολη καθώς η ομάδα βρίσκεται πέντε βαθμούς κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού ενώ έχει και δύσκολη αναμέτρηση στη Νάουσα. Ήδη η διοίκηση έχει ξεκινήσει τις επαφές για την αναπλήρωση του προπονητή και πιθανότατα να υπάρχουν και επίσημες ανακοινώσεις εντός της ημέρας.