Τέλος ο Β. Καραγιάννης από τον Α.Ο.Κ. - Ο Γιάννης Μάγγος στο τεχνικό τιμ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Ο Β. Καραγιάννης πλήρωσε το μάρμαρο του αποκλεισμού στο κύπελλο της Γ' Εθνικής από πλευράς κυανόλευκων, αλλά και το ότι η ομάδα δεν είχε ένα καλό πρόσωπο στα φιλικά που έδωσε το καλοκαίρι.
Σε συνάντηση που είχαν πριν λίγες ώρες οι δύο πλευρές αποφασίστηκε η κοινή συναινέσει λύση της συνεργασίας, αφού κρίθηκε ότι στην παρούσα φάση ήταν η δέουσα λύση. Παράλληλα με τον Κο Καραγιάννη παρελθόν αποτελεί και ο Κος Τίκας που είχε αναλάβει την εκγύμναση της ομάδας.
Από την πλευρά του ο τέως πλέον προπονητής της ομάδας Κος Βάιος Καραγιάννης σε δηλώσεις του στο KarditsaLive.Net επιβεβαίωσε το διαζύγιο και ευχαρίστησε τους παίκτες για την συνεργασία που είχαν τους τελευταίους μήνες, την διοίκηση και ειδικά τον πρώην πρόεδρο της ομάδας Ηλία Μπούρη.
Σε ότι αφορά το από εδώ και στο εξής ο Γιάννης Μάγγος πιθανότατα θα καθήσει στον πάγκο της ομάδας την Κυριακή και πάλι με τον Ρήγα Φεραίο στο Βελεστίνο, ενώ πιθανότατα θα υπάρξει ακόμα ένα όνομα που θα προστεθεί στο προπονητικό τιμ. Για το τελευταίο αναμένεται να υπάρξει επίσημη τοποθέτηση από την διοίκηση της ομάδας που αυτή την ώρα κινείται για την οριστικοποίηση των αλλαγών.
Ο Γιάννης Μάγγος έχει περάσει ως γυμναστής με επιτυχία από τον πάγκο του Α.Ο.Κ., της Αναγέννησης Καρδίτσας, της ΑΕΛ, της Νίκης Βόλου, και τελευταία της Σαλαμίνας Κύπρου.