Τεστάρει δυνάμεις με Τρίκαλα το απόγευμα της Τετάρτης ο ΑΟΚ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Φιλικό με την ομάδα των Τρικάλων δίνει το απόγευμα της Τετάρτης στο Δημοτικό Στάδιο Καρδίτσας ο Α.Ο.Κ. που ολοκληρώνει το στάδιο της προετοιμασίας του.
Αντίπαλός του στο φιλικό μια ομάδα που θα βρει μπροστά του στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής, καθώς οι δύο ομάδες αγωνίζονται στον ίδιο όμιλο (3ο) μετά τον διαχωρισμό των ομάδων και την κλήρωση που έγινε την περασμένη Δευτέρα.
Ο Βάιος Καραγιάννης αναμένεται να δοκιμάσει το βασικό σχήμα με το οποίο θα παρουσιαστεί η ομάδα στην πρώτη της φετινή επίσημη υποχρέωση που είναι για το κύπελλο στις 15 Σεπτεμβρίου με αντίπαλο το Ρήγα Φεραίο εντός έδρας.
Ώρα έναρξης του φιλικού έχει οριστεί για τις 17:30.
Γενική είσοδος: 5 Ευρώ ενώ για τους μαθητές θα είναι δωρεάν.