Τη φανέλα του Αμπελωνιακού θα φορά ο Αλέξανδρος Τρούκης Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Στέγη στην ομάδα του Αμπελωνιακού απέκτησε ο Καρδιτσιώτης τερματοφύλακας Αλέξανδρος Τρούκης, που το πρώτο μισό της αγωνιστικής σεζόν βρισκόταν σε απραξία λόγω της ρήξης που ήρθε στην περίοδο της προετοιμασίας με την ομάδα του Δωτιέα Αγιάς.
Ο ίδιος στη δήλωσή του δηλώνει έτοιμος να προσφέρει στη νέα του ομάδα, αφού όλο αυτό το διάστημα δεν έπαψε να προπονείται διατηρώνοντας έτσι τη φυσική κατάστασή του ενώ δεν παρέλειψε να ευχαριστήσει την ομάδα του Αετού Αγίου Θεοδώρου και τον προπονητή τερματοφυλάκων Θωμά Μποντόλο για την συνεισφορά τους.
Αναλυτικά η δήλωση του Αλ. Τρούκη:
Αισθάνομαι την υποχρέωση να ευχαριστήσω κάποιους ανθρώπους που σε αυτό το διάστημα απραξίας μου όσο αφορά το αγωνιστικό κομμάτι, σταθήκαν δίπλα μου και με βοηθήσαν τόσο ψυχολογικό όσο και στο κομμάτι της εκγύμνασής μου.
Καταρχάς θα ήθελα να ευχαριστήσω την διοίκηση του ΑΕΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ, τον προπονητή της ομάδας κ.Αντώνη Καραγιάννη που χωρίς κανένα δισταγμό με δέχθηκαν στην οικογένεια του ΑΕΤΟΥ και μου επέτρεψαν να γυμνάζομαι και να ακολουθώ την ομάδα όλο αυτό το διάστημα και τους ποδοσφαιριστές του ΑΕΤΟΥ που ήταν άψογοι απέναντί μου.
Τους εύχομαι τα καλύτερα και να πραγματοποιηθούν οι στόχοι τους οποίους έχουν θέσει. Επίσης θα ήθελα να ευχαριστήσω τον κ.Μποντολο Θωμά για την τρομερή προσπάθεια και τη δουλειά που έχουμε κάνει όλο αυτό το διάστημα στο τμήμα εξειδικευμένης προπόνησης τερματοφύλακα. Σίγουρα δε θα ήμουν στη αγωνιστική ετοιμότητα που βρίσκομαι τώρα χωρίς την βοήθειά του. Καλές γιορτές και καλή χρονιά σε όλους.