Τον επιθετικό Χρήστο Πέντσα απέκτησαν τα Τρίκαλα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Τον 26χρονο Χρήστο Πέντσα απέκτησε η ομάδα των Τρικάλων, στο πλαίσιο της ενίσχυσής της για την μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου.
Αναλυτικά η σχετική ανακοίνωση:
"Ο Α.Ο. Τρίκαλα 1963 είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την απόκτηση του επιθετικού Χρήστου Πέντσα. Ο εν λόγω παίκτης είναι γεννηθείς στις 31-05-1988 και έχει αγωνιστεί σε Μεσσηνιακό, Πανθρακικό, Ηρακλή, Ναυπακτιακό, Πόντιοι Κατερίνης και Μεσολόγγι μέχρι πριν από λίγες ημέρες.
Ο Πέντσας θα πραγματοποιήσει την πρώτη του προπόνηση με τη νέα του ομάδα την Δευτέρα (30/12) το μεσημέρι και θα έχει δικαίωμα συμμετοχής από το πρώτο παιχνίδι του νέου χρόνου".