Απάντηση του Δωτιέα Αγιάς στις καταγγελίες του Ρήγα Φεραίου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Ανακοίνωση απάντηση εξέδωσε η διοίκηση του Δωτιέα Αγιάς, απαντώντας σε όσα κατήγγειλε ότι έγιναν η διοίκηση του Ρήγα Φεραίου στο παιχνίδι των δύο ομάδων την περασμένη Κυριακή.
Αναλυτικά η απάντηση του Δωτιέα Αγιάς:
«Θα θέλαμε να ενημερώσουμε το φίλαθλο κοινό, ότι ουδέποτε η ομάδα μας, έχει εμπλακεί με “φουσκωτούς” και ποτέ δεν έκανε στρατηγική για οργανωμένο σχέδιο κατά του αντιπάλου, τα μόνα σχέδια κατά του αντιπάλου στρώνονται, για να αντιμετωπιστεί εντός αγωνιστικού χώρου και πάντα σε πλαίσια ευγενούς άμιλλας. Η ομάδα μας, στην πολύχρονη ιστορία της, έχει δήξει την άψογη φιλοξενία και έχει επιβραβευτεί σχεδόν από όλα τα σωματεία εγγράφως.
Τα επεισόδια που έγιναν μετά το τέλος του αγώνα (αν θέλουμε να τα λέμε επεισόδια) δεν διήρκεσαν παραπάνω από 2 λεπτά, άρα δεν μιλάμε για επεισόδια αλλά για λεκτικές αντεγκλήσεις φιλάθλων. Τέλος δεν θα επιτρέψουμε σε κανέναν να δυσφημεί την ομάδα και γενικότερα παίχτες και προπονητές. Αν δεν είχαμε καλή φιλοξενία δεν θα στεκόμασταν κοντά στον ποδοσφαιριστή Κουβελά και δεν θα εκδίδαμε ανακοίνωση για ταχεία ανάρρωση.
Το Δ.Σ του Δωτιέα Αγιάς».