Μόνο ο Α.Ο. Τρίκαλα εντέλει στη Γ΄Εθνική Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Με μία ομάδα θα επροσωπηθούν εντέλει τα Τρίκαλα στη Γ΄Εθνική, καθώς ο ΑΟΤ 1963 δεν κατέθεσε αίτηση συμμετοχής στο νέο πρωτάθλημα.
Η ομάδα του Κου Ζαχόπουλου που προήλθε από την μετονομασία της Θύελλας Πετρωτού, μετά από δύο σεζόν σε Εθνικές κατηγορίες (Δ΄και Γ' Εθνική) δεν δήλωσε συμμετοχή την φετινή σεζόν. Έτσι στη Γ' Εθνική θα αγωνιστεί η ομάδα του Φλαμουλίου που μετά την πρόσφατη Γενική Συνέλευση αποφασίστηκε η μετονομασία της σε Α.Ο. Τρίκαλα.