Τέλος ο Αμανατίδης από την Λαμία - Κοντά ο Καβακάς Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Στην ανακοίνωση της λύσης της συνεργασίας της Λαμίας με τον Περικλή Αμανατίδη προχώρησε σήμερα Τετάρτη το σωματείο της Φθιώτιδας.
Αναλυτικά η ανακοίνωση του ΠΑΣ Λαμία:
"Για λόγους καθαρά και μόνο αλλαγής ψυχολογίας στο ποδοσφαιρικό τμήμα, ο ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ 1964 ανακοινώνει την φιλική λύση της συνεργασίας με τον Περικλή Αμανατίδη, τον προπονητή που ανέλαβε την ομάδα το καλοκαίρι και την διατήρησε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας μέχρι σήμερα.
Ο Πρόεδρος Πανουργιάς Παπαϊωάννου και το Δ.Σ. για το καλό και το συμφέρον της ομάδας αποχωρίζεται έναν φίλο στον οποίο εύχεται κάθε επιτυχία στη συνέχεια της προπονητικής του καριέρας και θεωρεί ότι η πόρτα της Λαμίας θα είναι πάντα ανοιχτή γι’ αυτόν.
Επίσης ο ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ 1964 ευχαριστεί τους συνεργάτες του προπονητικού επιτελείου, τον Λάκη Παπανικολάου παντοτινό στρατιώτη της ομάδας και τον γυμναστή Γιώργο Αδάμ για τις πολύτιμες υπηρεσίες τους και θεωρεί ότι οι δρόμοι τους θα συναντηθούν ξανά στη μεγάλη Λαμία του μέλλοντος".
Σήμερα το μεσημέρι στις 15:00 στο γήπεδο της Νέας Άμπλιανης ο Περικλής Αμανατίδης θα παραστεί για τελευταία φορά στην προπόνηση της ομάδας και θα μιλήσει στα Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης.
Ως πιθανότερος αντικαταστάτης του φαντάζει αυτη την ώρα ο Τίμος Καβακάς που φέρεται να παραιτήθηκε από τον πάγκο του Α.Ο. Τρίκαλα 1963. Τις επόμενες ώρες αναμένεται να γίνουν οι σχετικές γνωστοποιήσεις...