Ληστεία σε πρατήριο καυσίμων στο Σταυρό Φαρσάλων Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Λάρισα
- Εκτύπωση
Σε εξέλιξη βρίσκονται οι έρευνες της Αστυνομίας, για τον εντοπισμό και τη σύλληψη τριών αλλοδαπών αγνώστων δραστών, για ληστεία σε πρατήριο υγρών καυσίμων στο Σταυρό Φαρσάλων.
Ειδικότερα, δύο από τους άγνωστους δράστες, το πρωί της Παρασκευής μετέβησαν πεζοί στο πρατήριο ιδιοκτησίας 43χρονου και προφασιζόμενοι την έλλειψη καυσίμων του αυτοκινήτου τους, έπεισαν τον ιδιοκτήτη να τους βοηθήσει. Τη στιγμή που ο ιδιοκτήτης εισερχόταν στο πρατήριο, του επιτέθηκαν, κρατώντας σιδερένιο λοστό και αφού τον ακινητοποίησαν, αφαίρεσαν το χρηματικό ποσό των 1.300 ευρώ.
Στη συνέχεια, κλείδωσαν τον παθόντα στην τουαλέτα του καταστήματος, επιβιβάστηκαν σε Ι.Χ.Ε. αυτοκίνητο, όπου τους ανέμενε ο τρίτος συνεργός τους και τράπηκαν σε φυγή προς άγνωστη κατεύθυνση.
Προανάκριση ενεργεί το Αστυνομικό Τμήμα Φαρσάλων.