Άλλο ένα θανατηφόρο τροχαίο στην Τρικάλων - Λαρίσης Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τρίκαλα
- Εκτύπωση
Άλλο ένα θανατηφόρο τροχαίο ατύχημα είχαμε το πρωί του Σαββάτου στον πολύπαθη Εθνική οδό Τρικάλων - Λάρισας.
Συγκεκριμένα περί ώρα 07:00 ένα Ι.Χ. συγκρούστηκε με μικρό φορτηγό 4χ4 που ερχόταν από την αντίθετη κατεύθυνση με τραγικό απολογισμό τον θάνατο των δύο οδηγών των οχημάτων και τον τραυματισμό άλλων δύο που μεταφέρθηκαν με ασθενοφόρα στο Νοσοκομείο Τρικάλων.
Ο οδηγός του μικρού φορτηγού διακομίστηκε εν ζωή και αυτός αρχικά στο Νοσοκομείο Τρικάλων με βαριά τραύματα και εν συνεχεία στο Πανεπιστημιακό της Λάρισας, ωστόσο λίγες ώρες αργότερα υπέκυψε στα τραύματά του. Οι δύο νεκροί είναι ένας 41χρονος από το Ζάρκο και ένας 56χρονος από την Πύλη.
Την έρευνα για τα αίτια του δυστυχήματος κάνει η τροχαία Τρικάλων.
Τελευταία τροποποίηση στις3 Δεκεμβρίου 2011, 16:02