Αναστροφή της κατάστασης θα επιδιώξει στην Αγιά ο Α.Ο.Κ. Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Το δεύτερο από τα τρία στην σειρά εκτός έδρας παιχνίδια του, δίνει την Κυριακή για την 4η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ' Εθνικής ο Α.Ο.Κ. στην Αγιά με αντίπαλο τον τοπικό Δωτιέα.
Οι κυανόλευκοι με την επιπλέον εβδομάδα που πέρασε χωρίς αγώνα λόγω κυπέλλου, είχαν τη δυνατότητα να προετοιμαστούν καλύτερα για το παιχνιδι της Κυριακής που μοιάζει με τελικό παρότι είμαστε μόλις στην 4η αγωνιστική. Ο ένας μόνο βαθμός στις τρεις πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος σε συνδυασμό με τις επτά ομάδες που υποβιβάζονται συνολικά από τον όμιλο αλλά και οι μετριότατες κατά γενική ομολογία εμφανίσεις των κυανόλευκων έχουν φέρει την ομάδα της Καρδίτσας προ τετελεσμένων γεγονότων. Αν μάλιστα συνυπολογίσουμε ότι την 5η αγωνιστική ο Α.Ο.Κ. έχει το προγραμματισμένο ρεπό του και ότι την 6η αγωνιστική αγωνίζεται εκ νέου εκτός με Αμπελωνιακό σε ένα πρωτάθλημα 22 αγωνιστικών καταλαβαίνουμε πόσο κρίσιμο είναι να έλθουν οι βαθμοί της νίκης την Κυριακή.
Στον αγώνα της Αγιάς ο Γ. Μάγγος θα δει να συμπεριλαμβάνεται (επιτέλους) στην αποστολή ο Σέρβος Μίλκοβιτς αφού εκδόθηκε το δελτίο του αλλά και ο Παππάς Θ. που απουσιάζε στις προηγούμενες αναμετρήσεις. Παραμένουν όμως εκτός ομάδας Καραγιώργος και Πουρνάρας που αντιμετωπίζουν προβλήματα τραυματισμών.
Οι γηπεδούχοι από την πλευρά τους έχουν κάνει ένα σχετικά καλό ξεκίνημα, έχοντας τέσσερις βαθμούς στο ενεργητικό τους κερδίζοντας με 2-0 τον Πυργετό εντός και παίρνοντας "λευκή" ισοπαλία στην Κύμη. Να αναφέρουμε επίσης ότι οι γηπεδούχοι έχουν δύο συνεχόμενα παιχνίδια εντός έδρας αφού ακολουθεί και η αναμέτρηση με την Λαμία.
Δείτε στο βίντεο που ακολουθεί στιγμιότυπα από την περσινή αναμέτρηση των δύο ομάδων στην Αγιά με νικητή τον Δωτιέα με σκορ 1-0.
Από το υπόλοιπο πρόγραμμα ξεχωρίζει ο αγώνας της πρωτοπόρου Λαμίας με το Μακροχώρι. Τον πρώτο βαθμό θα επιδιώξουν να πάρουν η Χαλκίδα με αντίπαλο τα Λευκάδια στην Εύβοια και ο Πυργετός στο λαρισαϊκό ντέρμπι με τον Αμπελωνιακό. Να αποφύγουν την πρώτη ήττα αμφότεροι θα επιδιώξουν Αχ. Δομοκού και Τρίκαλα ενώ ο έτερος Αχιλλέας της Νεοκαισάρειας θα δοκιμαστεί στην έδρα του δυνατού και αήττητου ακόμα στο πρωτάθλημα Μαχητή Τερψιθέας. Το πρόγραμμα ολοκληρώνεται με την αναμέτρηση της ιστορικής Νάουσας με τον Ρήγα Φεραίο στην όμορφη Μακεδονική πόλη ενώ το ρεπό της έχει αυτή την εβδομάδα η Κύμη.
Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής και οι διαιτητές (Ώρα έναρξης 16:00):
Αχιλ. Δομοκού - Τρίκαλα (Χαλβατζάκος - Τσιγγινές - Κόκκαλης από Σ.Δ. Θεσσαλίας)
Μαχ. Τερψιθέας - Αχιλ. Νεοκαισάρειας (Μανασής - Τζάνης - Κωτούλας από Σ.Δ. Τρικάλων)
Αμπελωνιακός - Πυργετός (Γρατσάνης - Νταλούκας - Μανούρας από Σ.Δ. Τρικάλων)
Νάουσα - Ρήγας Φεραίος (Βλιώρας - Μάνος - Νίκζας από Σ.Δ. Λάρισας)
Χαλκίδα - Λευκάδια (Γκάμαρης - Βασιλάκης - Γιαννόπουλος από Σ.Δ. Αθηνών)
Δωτιέας Αγιάς - Α.Ο. Καρδίτσα (Συμεωνίδης - Λαφαντζής - Κύφος από Σ.Δ. Πιερίας)
Λαμία - Μακρoχώρι (Αντωνίου - Χαρίτος - Νάρης από Σ.Δ. Αθηνών)
Ρεπό: Κύμη
Το KarditsaLive.Net θα είναι μαζί σας για μια ακόμα Κυριακή LIVE από τις 15:45 για να σας μεταφέρει όλα όσα συμβαίνουν στον 3ο όμιλο της Γ' Εθνικής.