Ξεκίνημα από την αρχή για τον ΑΟΚ στο Αμπελώνα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Μια επανεκκίνηση (reset) χρειάζεται ο Α.Ο.Κ. που την Κυριακή επιστρέφει στις αγωνιστικές υποχρεώσεις του, με τον τρίτο κατά σειρά αγώνα εκτός έδρας στον Αμπελώνα.
Πιο άσχημα δεν θα μπορούσαν πιθανά να ξεκινήσουν τα πράγματα για τους κυανόλευκους στη φετινή τους προσπάθεια, καθώς ένας βαθμός συγκομιδή και πολύ μέτριες εμφανίσεις καθηλώνουν την ομάδα στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Τις ημέρες που πέρασαν, και δοθείσης της ευκαιρίας με το ρεπό που είχε η ομάδα, το τεχνικό τιμ επικεντρώθηκε στο να βελτιωθεί η ψυχολογία των παικτών αφού όπως τονίστηκε με τον αγώνα της Κυριακής βγαίνει ένα δύσκολο αγωνιστικό πρόγραμμα και πως με δύο συνεχόμενα θετικά αποτελέσματα η ομάδα παραμένει στο παιχνίδι της παραμονής. Το πρόγραμμα μάλιστα δείχνει αρκετά ευνοϊκό για τους κυανόλευκους καθώς στις επόμενες τέσσερις αγωνιστικές έχουν τρεις αναμετρήσεις εντός και μια στον Πυργετό εκτός, ο οποίος είναι ακόμα στους μηδέν βαθμούς και μηδέν γκολ! Περιθώρια λοιπόν για να παραμείνει η ομάδα στην κατηγορία υπάρχουν αρκεί να μπορέσει να αλλάξει και η εικόνα της μέσα στο γήπεδο και να εμφανίσει ένα πρόσωπο όπως στο πρώτο ημίχρονο στην Αγιά.
Οι γηπεδούχοι του Αμπελωνιακού δεν έχουν δείξει κάτι εξαιρετικό έχοντας αποκομίσει πέντε βαθμούς μέχρι σήμερα, εκ των οποίων οι τέσσερις εντός έδρας.
Από την αναμέτρηση θα απουσιάσει ο Παππάς που αποβλήθηκε στην Αγιά ενώ όλοι οι υπόλοιποι παίκτες υπολογίζονται κανονικά από τον Γ. Μάγγο. Οι δύο ομάδες είχαν συναντηθεί σε φιλικό προετοιμασίας στις 8 Σεπτεβρίου με τους Λαρισαίους να κερδίζουν με 0-2.
Σε ότι αφορά το υπόλοιπο πρόγραμμα η Λαμία έχει ρεπό κι έτσι με πιθανή νίκη του Αχιλλέα Νεοκαισάρειας επί του άποντου Ρήγα Φεραίου εκτός έδρας, θα φέρει δυάδα στην κορυφή. Νέο ντέρμπι τοπικό για την Νάουσα που αυτή τη φορά στην έδρα της και χωρίς την βοήθεια των τιμωρημένων Μπενίσκου και Βλαχοδήμου θα υποδεχθεί το Μακροχώρι που επίσης θα έχει τιμωρημένο τον Αργυρόπουλο.
Τα Λευκάδια που εκπλήσουν με τις εμφανίσεις τους μεταβαίνουν στην Τερψιθέα χωρίς Μισαηλίδη Παν. και Παπαδόπουλο για να αντιμετωπίσουν τον τοπικό Μαχητή, χωρις Μολά λόγω τιμωρίας, που δείχνει να ξεφουσκώνει (δύο σερί ήττες).
Η αήττητη και χωρίς να δεχθεί ακόμα τέρμα Κύμη αγωνίζεται στο Δομοκό, όπου θα προσπαθήσει να συνεχίσει το σερί της κόντρα στον Αχιλλέα που θα στερηθεί την βοήθεια των τιμωρημένων Μπουγιώτα και Κεϊτά. Η έτερη ομάδα της Εύβοιας η Χαλκίδα χωρίς Γκαράνη και Μπαλαμπάνη θα υποδεχθεί τον Δωτιέα Αγιάς που θέλει τους πρώτους του βαθμούς εκτός έδρας.
Τέλος, ο Πυργετός θα προσπαθήσει να κάνει επιτέλους σεφτέ επιθετικά απέναντι στα Τρίκαλα που έρχονται από την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα και μάλιστα εντός έδρας. Από τους φιλοξενούμενους θα απουσιάσει ο τιμωρημένος Μπόντε.
Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 6ης αγωνιστικής (Ώρα έναρξης: 15:00)
Πυργετός – Τρίκαλα (Κοεμτζίδης, Λαφαντζής από Σ.Δ. Πιερίας, Χαρισμανίδης από Σ.Δ. Δωδεκανήσου)
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Ρήγας Φεραίος (Μαστροδήμος, Καρακώστας, Τσάπραζης (Λάρισας)
Αχιλλέας Δομοκού – Κύμη (Σχίζας, Μπάμπας, Λυμπερόπουλος από Σ.Δ. Αθηνών)
Μαχητής Τερψιθέας – Λευκάδια (Κρητικός, Τριάντος, Κόκκαλης από Σ.Δ. Θεσσαλίας)
Αμπελωνιακός – Α.Ο. Καρδίτσα (Μυριούνης, Μπιντής από Σ.Δ. Καστοριάς, Τζιουβάρας από Σ.Δ. Κοζάνης)
Νάουσα – Μακροχώρι (Σελεμίδης, Δεμερτζής, Κεσίσογλου από Σ.Δ. Πέλλας)
Χαλκίδα – Δωτιέας Αγιάς (Φωτόπουλος, Καραγιαννίδης, Λιαμπότης από Σ.Δ. Αθηνών)
Το KarditsaLive.Net θα είναι μαζί σας LIVE την Κυριακή μαζί με έξι ακόμα ηλεκτρονικές εφημερίδες, για να σας μεταφέρουν από τις 14:45 όλα όσα συμβαίνουν στα γήπεδα του 3ου ομίλου λεπτό προς λεπτό.