Πρεμιέρα του ΑΟΚ στη Γ' Εθνική με επικίνδυνη έξοδο στο Βελεστίνο Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Πρεμιέρα έχουμε την Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου στον 3ο όμιλο της νεοσύστατης Γ' Εθνικής με την ομάδα του Α.Ο.Κ., μοναδική εκπρόσωπο του νομού μας, να αγωνίζεται στο Βελεστίνο κόντρα στον τοπικό Ρήγα Φεραίο.
Η πρώτη αναμέτρηση των δύο ομάδων την περασμένη Κυριακή για το κύπελλο δεν στέφθηκε από επιτυχία για τους κυανόλευκους (1-2 παρ.) και μάλιστα οδήγησε στην "έξοδο" τον Βάιο Καραγιάννη με τις τύχες της ομάδας να παιρνούν στον Γιάννη Μάγγο.
Οι κυανόλευκοι θέλουν να φύγουν με ένα θετικό αποτέλεσμα την Κυριακή από το Βελεστίνο ανατρέποντας έτσι το κακό κλίμα που δημιουργήθηκε από τον αποκλεισμό αλλά και την αλλαγή του προπονητή. Στην προσπάθειά τους αυτή ωστόσο θα έχουν σημαντικές απουσίες καθώς Τσιρογιάννης, Παππάς, Καραγιώργος και Πουρνάρας είναι τιμωρημένοι από την περασμένη σεζόν και δεν έχουν δικαίωμα να αγωνιστούν.
Από την πλευρά του οι γηπεδούχοι του Λ. Μπακάλη με ανεβασμένη ψυχολογία όπως είναι φυσικό θέλουν και αυτοί να κάνουν ξεκίνημα με το δεξί διπλασιάζοντας τις νίκες σε ισάριθμους αγώνες. Ο Γούτσος που είναι τραυματίας στον αστράγαλο και πιθανά ο τερματοφύλακας Κεφαλάς οι απουσίες για τους γηπεδούχους.
Μόνο ένα γκολ έχει επιτευχθεί στους τρεις τελευταίους αγώνες των δύο ομάδων στο Βελεστίνο με τους γηπεδούχους να έχουν παρει τη μια νίκη ενώ οι άλλες δύο αναμετρήσεις έληξαν χωρίς σκορ.
Το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής και οι διαιτητές (ώρα έναρξης 16:30):
Ρήγας Φεραίος – Α.Ο. Καρδίτσα (Ψύχουλας - Μητρολιός - Φίλος από Σ.Δ. Εύβοιας)
Τρίκαλα – Νάουσα (Τσέτσιλας - Ρίγκος - Στεφούλης από Σ.Δ. Γρεβενών)
Μαχητής Τερψιθέας – Χαλκίδα (Τζοφώλης - Μανάσης - Τζάνης από Σ.Δ. Τρικάλων)
Αχιλλέας Δομοκού – Δωτιέας Αγιάς (Γκάμαρης - Τσιλιπάνος - Μπατζιόπουλος από Σ.Δ. Αθηνών)
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Λαμία (Βρέσκας από Σ.Δ. Ημαθίας - Πάτρας - Κατσικογιάννης από Σ.Δ. Μακεδονίας)
Πυργετός – Μακροχώρι (Παπαργυρίου - Γιαμούζης - Θεοδώρου από Σ.Δ. Πιερίας)
Λευκάδια – Κύμη (Λυμπούδης - Χαζήμογλου - Νικολαΐδης από Σ.Δ. Μακεδονίας)
Ρεπό: Αμπελωνιακός
Το KarditsaLive.Net θα είναι μαζί σας LIVE την προσεχή Κυριακή από τις 16:15 για την προσπάθεια του Α.Ο.Κ. στο Βελεστίνο καθώς και για την ενημέρωση όλων των αγώνων του 3ου ομίλου της Γ' Εθνικής.