Πρόκριση για Τρίκαλα, Κύμη, Νεοκαισάρεια και Ρήγα Φεραίο στο κύπελλο Γ' Εθνικής Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Ολοκληρώθηκαν πριν λίγη ώρα οι αγώνες της β' φάσης του κυπέλλου Γ' Εθνικής για τον 3ο όμιλο με δύο γηπεδούχους και δύο φιλοξενούμενους να παίρνουν την πρόκριση για την τρίτη φάση.
Ένα γκολ στο 83' καθόρισε το νικητή και το εισιτήριο της πρόκρισης στο Τρίκαλα - Χαλκίδα με τους γηπεδούχους να προχωρούν στην επόμενη φάση. Στο γκολ κρίθηκε και η αναμέτρηση του Αμπελωνιακού με τον Ρήγα με τον Κουβελά να σκοράρει στο 25' για την ομάδα του Βελεστίνου που πέρασε και πάλι εκτός έδρας (προηγήθηκε η πρόκριση επί του ΑΟΚ στην παράταση 1-2).
Ο Νάκας έβαλε με το "καλημέρα" τον Αχιλλέα μπροστά στο σκορ στην Κατερίνη όμως ο Μαχητής με τον Φλώρο στο 14΄ισοφάρισε. Η αναμέτρηση κρίθηκε με ένα γκολ στις καθυστερήσεις του α' ημιχρόνου με τον Παυλίδη να σκοράρει από το σημείο του πέναλτι σε χέρι του Φλώρου.
Μοναδική επικράτηση της ημέρας με δύο τέρματα διαφορά στον αγώνα των Λευκαδίων με την Κύμη όπου οι φιλοξενούμενοι όμως πέρασαν ηρωικά με δύο γκολ στο 89' και 90' από Φαρούκ και Δήμου ενώ αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο από το 50'.
Τα αποτελέσματα των αγώνων κυπέλλου Γ' Εθνικής:
Τρίκαλα 1963 - Χαλκίδα 1-0
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας - Μαχητής Τερψιθέας 2-1
Λευκάδια Νάουσας - Κύμη 0-2
Αμπελωνιακός - Ρήγας Φεραίος 0-1
Γ' φάση (17 Νοεμβρίου 2013)
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας - Κύμη
Ρήγας Φεραίος - Τρίκαλα 1963