Ρήγας και Νεοκαισάρεια στον τελικό του κυπέλλου για τον 3ο όμιλο της Γ' Εθνικής Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Ρεπό είχαμε για τις ομάδες της Γ' Εθνικής αυτή την Κυριακή με εξαίρεση όσες αγωνιζόταν για το κύπελλο της Γ' Εθνικής.
Στον 3ο όμιλο διεξήχθησαν δύο αγώνες και πλέον μετά την ολοκλήρωσή τους έχουμε το ζευγάρι του τελικού που θα πραγματοποιηθεί στις 15 Δεκεμβρίου 2013.
Τα αποτελέσματα της ημέρας στον 3ο όμιλο:
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Κύμη 0-0 κ.δ. - 1-1 παρ. και 7-6 πεν.
Ρήγας Φεραίος – Τρίκαλα 2-1
Ο Ρήγας Φεραίος πήρε την πρόκριση με ανατροπή στο σκορ αφού τα Τρίκαλα προηγήθηκαν με τον Χαλιμπάκη μόλις στο 6'. Στο 48' ο Σπάθης ισοφάρισε για τον Ρήγα και ο συνήθης ύποπτος Ζατσάι ολοκλήρωσε την ανατροπή στο 66' στέλνοντας την ομάδα του στον τελικό του 3ου ομίλου.
Χωρίς γκολ ολοκληρώθηκε η κανονική διάρκεια ανάμεσα σε Αχ. Νεοκαισάρειας και Κύμη. Στο 98' οι γηπεδούχοι βρέθηκαν με την πλάτη στον τοίχο με τέρμα του Τσομπάνη όμως ο Νάκας είχε την απάντηση λίγο αργότερα στέλνοντας τις δύο ομάδες στα πέναλτι. Εκεί οι γηπεδούχοι με ήρωα τον τερματοφύλακά τους Ν. Τζήμα κατάφεραν να πάρουν το εισιτήριο για τον τελικό.
Φιλικούς αγώνες έδωσαν το Σάββατο η Λαμία υποδεχόμενη την ομάδα K-20 του Ολυμπιακού και ο Δωτιέας Αγιάς με αντίπαλο τον Οικονόμο Τσαριτσάνης. Στον αγώνα της Λαμίας ο Ζλατκόφσκι στο 10' έκανε το 1-0 για την Λαμία και στο 19΄ ο Διαμαντίδης πέτυχε το δεύτερο τέρμα για την πρωτοπόρο του 3ου ομίλου. Για τους φιλοξενούμενους ο Ρέντζης θα κάνει στο 31΄ το 2-1 ενώ στο 87΄ ο Σαλιάκας θα κάνει το 2-2. Στο φιλικό της Λάρισας ο Οικονόμος που αγωνίζεται στο 2ο όμιλο επικράτησε με 1-0 της Αγιάς με τέρμα του Μπάμπαλη στο 43'.