Σκόραρε αλλά βαθμό δεν πήρε ο ΑΟΚ στο Μακροχώρι Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Δεν κατάφερε να πάρει βαθμό ούτε στο Μακροχώρι ο Α.Ο.Κ. που ηττήθηκε 2-1 από τους γηπεδούχους και πλέον βρίσκεται σε δύσκολη θέση με μόνο ένα βαθμό σε τρεις αγώνες.
Μέτριο το πρώτο ημίχρονο στο Μακροχώρι με τις δύο ομάδες να "ξυπνούν" μετά το ημίωρο με τους γηπεδούχους να έχουν τις πρώτες δύο καλές στιγμές στο 31' και στο 32' σε σουτ του Σαριγιαννίδη που απέκρουσε ο Τάτσιος και στην επαναφορά νέο σουτ κόντραρε και πέρασε άουτ ενώ αμέσως μετά είχαμε ένα σουτ του Καφέ που και πάλι ο Τάτσιος έδιωξε με επιτυχία. Ο Α.Ο.Κ. απάντησε στο 35' σε εκτέλεση φάουλ του Τσέλιου που πέρασε άουτ και στο 45' πάλι σε εκτέλεση φάουλ του Τσέλιου με τον Μεσιακάρη να προσπαθεί να μπεί στη φάση και τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να διώχνει.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν (49') σε μια φάση διαρκείας μπροστά στην εστία του Τάτσιου με τον Τριανταφυλλίδη να σεντράρει, τον Ηλιάδη να στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι, Σαριγιαννίδης και Γεωργίου δοκίμασαν δύο νέα σουτ που κόντραραν και τελικά ο Ηλιάδης με πλασέ έκανε το 1-0. Στο 67' η χρυσή ευκαιρία του Α.Ο.Κ. να ισοφαρίσει σε εκτέλεση φάουλ του Τσέλιου που βρήκε το δοκάρι με τους κυανόλευκους να διαμαρτύρονται ότι η μπάλα πέρασε εν συνεχεία τη γραμμή. Έξι λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να κάνουν το 2-0 σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καφέ φθάνοντας πολύ κοντά στη νίκη. Στο 83' συνδυάστηκαν για τον ΑΟΚ Τσέλιος και Θυμιόπουλος με τον τελευταίο να πλασάρει εύστοχα μειώνοντας σε 2-1. Τελευταία ευκαιρία για το Μακροχώρι στο 90' με εκτέλεση φάουλ του Καφέ που βρήκε εκ νέου στο δοκάρι του Τάτσιου.
Συνθέσεις ομάδων:
Μακροχώρι (Μπίλης): Μαλέσιος, Συμεωνίδης (52' Ελευθεριάδης), Τριανταφυλλίδης, Τζεϊρανίδης, Σαλέπης, Πιέτρα, Ηλιάδης (70' Βούλγαρης), Γεωργίου (79 Ποζίδης), Καφές, Τσακαλίδης, Σαριγιαννίδης
Α.Ο. Καρδίτσα (Μάγγος): Τάτσιος, Θυμιόπουλος, Τριανταφύλλου, Κωνσταντινίδης, Κούρκουλας, Τσέλιος, Κανιούρας, Κεφαλάς (46' Νάκου Χρ.), Παπαευαγγέλου (58' Διπλάρης), Μεσιακάρης (75' Τζοβάρας), Τσιρογιάννης.
![]() |
Καφέ PRIME The Web And Sports Empire (Βότση & Ρήγα Φεραίου 1 - Τηλ: 2441079429) |
Της αγίας ...ισοπαλίας κατά τα λοιπά στο πρόγραμμα του 3ου ομίλου με πέντε συνολικά ισοπαλίες σε επτά αγώνες. Κερδισμένος της ημέρας πέρα από το Μακροχώρι ο Ρήγας Φεραίος που με ένα τέρμα του Μιχολίτση στο 67' νίκησε την Χαλκίδα που σημάδευε τα δοκάρια (2).
Αήττητη παρέμεινε η Κύμη χωρίς να δεχθεί γκολ για τρίτη αναμέτρηση και με αντίπαλο την Αγιά ενώ "λευκή ισοπαλία είχαμε και στο Λευκάδια - Λαμία με την φιλοξενούμενη να μην μπορεί αυτή τη φορά να κάνει το "μαγικό" στα τελευταία λεπτά.
Χορταστική ισοπαλια στο Αχ. Δομοκού - Αμπελωνιακός με τους ποδοσφαιριστές του Κου Καμπά να αιφνιδιάζουν στο 14' και το 16' με Κάππο και Κούλπα αντίστοιχα αλλά τον Αμπελωνιακό να ισοφαρίζει στο τελευταίο ημίωρο με Τζιαρτζάνη και Κακαβίτση με πέναλτι ενώ είχε και δοκάρι λίγο πριν το φινάλε.
Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο για τον άλλο Αχιλλέα, της Νεοκαισάρειας με αντίπαλο την Νάουσα με τον Συμπεθέρη να παραβιάζει κατά λάθος την εστία της ομάδας του και τον Μουσικάκη να δίνει το βαθμό στους φιλοξενούμενους στο 47'.
Ίδιο σκορ και στα Τρίκαλα με τον Βουκέλια στο 43' να ανοίγει το σκορ και τον Κρεββατά να διατηρεί το αήττητο του Μαχητή με τέρμα στο 51'.
Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:
Τρίκαλα – Μαχητής Τερψιθέας 1-1
Αχιλλέας Δομοκού – Αμπελωνιακός 2-2
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Νάουσα 1-1
Ρήγας Φεραίος – Χαλκίδα 1-0
Κύμη - Δωτιέας Αγιάς 0-0
Λευκάδια – Λαμία 0-0
Μακροχώρι – Α.Ο. Καρδίτσα 2-1
Το δεύτερο από τα τρία συνεχόμενα εκτός έδρας παιχνίδι δίνει την 4η αγωνιστική ο Α.Ο. Καρδίτσα αυτή τη φορά απέναντι στον Δωτιέα Αγιάς.
Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής:
Αχιλ. Δομοκού - Τρίκαλα
Μαχ. Τερψιθέας - Αχιλ. Νεοκαισάρειας
Αμπελωνιακός - Πυργετός
Νάουσα - Ρήγας Φεραίος
Χαλκίδα - Λευκάδια
Δωτιέας Αγιάς - Α.Ο. Καρδίτσα
Λαμία - Μακρoχώρι
Ρεπό: Κύμη
* Το φωτογραφικό υλικό είναι με την ευγενική χορηγία του imathiasportsnews.gr