Την πρώτη νίκη αναζητά ο Α.Ο.Κ. κόντρα στα Λευκάδια Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Την διεξαγωγή της 2ης αγωνιστικής για τον 3ο όμιλο της Γ' Εθνικής έχουμε το απόγευμα της Κυριακής 29 Σεπτεμβρίου με τον Α.Ο. Καρδίτσα να υποδέχεται την ομάδα των Λευκαδίων στο γήπεδο των Καμινάδων.
Οι κυανόλευκοι μετά την λευκή ισοπαλία στο Βελεστίνο, που μάλλον ως θετικό αποτέλεσμα πρέπει να εκληφθεί, αφού και αρκετές απουσίες είχαν αλλά και ανέτοιμοι έδειξαν στο παιχνίδι του κυπέλλου που προηγήθηκε με την ίδια ομάδα, υποδέχονται την ομάδα των Λευκαδίων που αποτελεί ένα άγνωστο αντίπαλο καθώς προέρχεται από την Μακεδονία και ποτέ οι δύο ομάδες δεν έχουν αγωνιστεί σε επίπεδο περιφερειακού πρωταθλήματος.
Αρκετά τα προβλήματα που αντιμετωπίζει και αυτή την Κυριακή ο Γιάννης Μάγγος καθώς Παππάς και Τσιρογιάννης παραμένουν τιμωρημένοι από την περσινή σεζόν ενώ Καραγιώργος και Πουρνάρας είναι τραυματίες. Πιθανή επίσης και η απουσία του Σέρβου Νίκολα Μίλκοβιτς καθώς τα χαρτιά του ακόμα δεν είναι έτοιμα με την διοίκηση της ομάδας να καταβάλει κάθε προσπάθεια ώστε να μπορέσει να αγωνιστεί.
Από την πλευρά τους οι φιλοξενούμενοι προέρχονται και αυτοί από λευκή ισοπαλία στην έδρα τους κόντρα στην Κύμη ενώ στον αγώνα με τον Α.Ο.Κ. θα έχουν και την συμπαράσταση των φίλων τους που διοργανώνουν εκδρομή στην Καρδίτσα. Πρόβληματα τραυματισμών δεν υπάρχουν για τον Ν. Παπανώτα που είδε και τον Νικολάε Νικουράτζε (προέρχεται από την β' ομάδα του Άγιαξ) να συμπεριλαμβάνεται στην αποστολή καθώς εκδόθηκε το δελτίο του. Σε δηλώσεις του ο προπονητής των Λευκαδίων για την αναμέτρηση στο γήπεδο των Καμινάδων τόνισε: «Προετοιμαστήκαμε κατάλληλα όλη τη βδομάδα για το παιχνίδι αυτής της Κυριακής, με την ιστορική ομάδα της Καρδίτσας. Η ομάδα μου παρουσιάζεται καλύτερη από παιχνίδι σε παιχνίδι. Στόχος μας είναι η σταθερότητα στο σύνολο των αγώνων. Αυτή την Κυριακή, άσχετα αν παίζουμε εκτός έδρας, θα επιδιώξουμε να είμαστε το ίδιο ανταγωνιστικοί’.
* Χρηματικό πρόστιμο 300 ευρώ επιβλήθηκε στον Α.Ο.Κ. για τις 6 κίτρινες που δέχθηκε στην αναμέτρηση του Βελεστίνου ενώ το ίδιο πρόστιμο υπάρχει και για την Κύμη για τις κίτρινες στον αγώνα με τα Λευκάδια.
Στους υπόλοιπους αγώνες της ημέρας στο γήπεδο της Ανθήλης καθώς στο Δημοτικό Στάδιο της Λαμίας γίνονται έργα θα διεξαχθεί ο αγώνα ανάμεσα σε Λαμία και Ρήγα με τις δύο ομάδες να μην αντιμετωπίζουν προβλήματα (Γούτσος για Ρήγα ελαφρώς αμφίβολος). Εκ νέου εκτός έδρας αγωνίζονται Πυργετός και Κύμη σε Αγιά και Μακροχώρι αντίστοιχα ενώ την πρώτη συμμετοχή στο πρωτάθλημα θα έχει ο Αμπελωνιακός που υποδέχεται τα Τρίκαλα. Στη Νάουσα αγωνίζεται ο Μαχητής Τερψιθέας μετά τη νίκη του στην πρεμιέρα με ανατροπή επί της Χαλκίδας ενώ η τελευταία υποδέχεται τον Αχιλλέα Νεοκαισάρειας με τις δύο ομάδες να αναζητούν τον πρώτο βαθμό στο πρωτάθλημα. Το προγραμματισμένο ρεπό της έχει η ομάδα του Αχιλλέα Δομοκού.
Η ώρα έναρξης των αγώνων είναι 16:30 και αυτή την Κυριακή και το KarditsaLive.Net θα είναι μαζί σας από τις 16:15 με ζωντανή ενημέρωση από τον αγώνα του Α.Ο.Κ. αλλά και τους υπόλοιπους αγώνες του 3ου ομίλου.
Αναλυτικά οι αγώνες και οι τριάδες των διαιτητών:
Α.Ο. Χαλκίδας - Αχιλλέας Νεοκαισάρειας (Μπακογιάννης - Λεοντακιανάκος - Κορωνιός από Σ.Δ. Αθηνών).
Λαμία - Ρήγας Φεραίος (Πόγκας - Σπανός - Πριόνας από Σ.Δ. Εύβοιας
Αμπελωνιακός - Τρίκαλα (Παπαργυρίου - Γιαμούζης - Θεοδώρου από Σ.Δ. Πιερίας)
Νάουσα-Μαχητής Τερψιθέας (Γρατσάνης - Κουρέντας - Νταλούκας από Σ.Δ. Τρικάλων)
Δωτιέας Αγιάς - Πυργετός (Σκουλάς - Τσιγγινές - Τασιόπουλος από Σ.Δ. Θεσσαλίας)
Μακροχώρι - Α.Ο. Κύμης (Τσετσίλας - Στεφούλης - Μωυσιάδης από Σ.Δ. Ηπείρου)
Α.Ο. Καρδίτσα - Λευκάδια (Αναστασίου - Ακρίβος - Μάνος από Σ.Δ. Λάρισας)