Βαθμούς στο Μακροχώρι αναζητά επειγόντως ο ΑΟΚ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Στην τρίτη αγωνιστική φθάνει την Κυριακή το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής και ο Α.Ο.Κ. με ένα βαθμό μόνο συγκομιδή και μέτριες εμφανίσεις προβληματίζει για το μέλλον του στην κατηγορία.
Το απόγευμα της Κυριακής αγωνίζεται στο Μακροχώρι Ημαθίας με τα περιθώρια για νέες βαθμολογικές απώλειες να είναι εξαιρετικά περιορισμένα καθώς από τον όμιλο θυμίζουμε ότι υποβιβάζονται επτά συνολικά ομάδες. Από την άλλη η αναμέτρηση με το Μακροχώρι ανοίγει ένα σερί τριών συνεχόμενων εκτός έδρας αγώνων ενώ την 5η αγωνιστική υπάρχει και το προγραμματισμένο ρεπό. 'Ολα αυτά καθιστούν πολύ δύσκολη ήδη τη θέση των κυανόλευκων που θα πρέπει να αρχίσουν άμεσα την συλλογή βαθμών καθώς διαφορετικά κινδυνεύουν να μείνουν νωρίς εκτός μάχης παραμονής.
Πολλά τα προβλήματα και πάλι για τον Γιάννη Μάγγο που θα δει τον Τσιρογιάννη να επιστρέφει στην ενδεκάδα ενώ Πουρνάρας και Καραγιώργος είναι τραυματίες, και ο Μίλκοβιτς χωρίς δικαίωμα συμμετοχής. Αντίθετα οι γηπεδούχοι δεν φαίνεται να αντιμετωπίζουν προβλήματα απουσιών και θα παραταχθούν πλήρεις.
Χωρίς γκολ οι "κυανόλευκοι" στα 180' λεπτά πρωταθλήματος δείχνουν ότι "πονάνε" στο συγκεκριμένο σημείο με τον Γιάννη Μάγγο όπως είναι φυσικό να πονοκεφαλιάζει στο να βρεθεί λύση επιθετικά. Το Μακροχώρι ξεκίνησε με εκτός έδρας νίκη στον Πυργετό όμως την περασμένη Κυριακή τα βρήκε "μπαστούνια" στην έδρα του απέναντι στην Κύμη όπου και δέχθηκε τα πρώτα γκολ στο πρωτάθλημα (0-2).
Από το πρόγραμμα ξεχωρίζει η αναμέτρηση των Λευκαδίων με την πρωτοπόρο Λαμία καθώς και η αναμέτρηση των Τρικάλων με τον Μαχητή Τερψιθέας.
Το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές:
Τρίκαλα – Μαχητής Τερψιθέας (Τζοβάρας - Καραγιάννης - Μπούνος από Σ.Δ. Φωκίδας)
Αχιλλέας Δομοκού – Αμπελωνιακός (Μάγειρας - Παντελάκης - Περιβολάρης από Σ.Δ. Εύβοιας)
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Νάουσα (Γκορτσίλας - Αϊναλής - Ταταρίδης από Σ.Δ. Μακεδονίας)
Ρήγας Φεραίος – Χαλκίδα (Τζήλος - Παπαδημητρίου - Γεωργίου από Σ.Δ. Λάρισας)
Κύμη - Δωτιέας Αγιάς (Μανιώτης - Σοφός Φλώτσιος από Σ.Δ. Βοιωτίας)
Λευκάδια – Λαμία (Μυριούνης, Ρίγκος, Μπιντής από Σ.Δ. Καστοριάς)
Μακροχώρι – Α.Ο. Καρδίτσα (Φωτιάδης - Σάββας - Κωτούλας από Σ.Δ. Σερρών)
Το KarditsaLive.Net θα είναι μαζί σας για μια ακόμα Κυριακή από τις 15:45 για να σας μεταφέρει τόσο την εξέλιξη στον αγώνα του ΑΟΚ όσο και στους υπόλοιπους αγώνες της ημέρας.