Για το θαύμα στα Λευκάδια ο Α.Ο.Κ. Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Εξαιρετικά δύσκολα αλλά όχι μη αναστρέψιμα ακόμα τα πράγματα για τον Α.Ο.Κ. που την Κυριακή καλείται να αντέξει σε μια δύσκολη έδρα, όπως αυτή των Λευκαδίων.
Δυστυχώς για τους κυανόλευκους το ντεμπούτο του Σάκη Τίκα στον πάγκο της ομάδας δεν έφερε τα αναμενόμενα αποτελέσματα στην αναμέτρηση με το Ρήγα. Τώρα αντίπαλός τους μια ακόμα πιο δυνατή ομάδα, που πρωταγωστεί στο πρωτάθλημα και που μόλις την προηγούμενη αγωνιστική στην Κύμη έχασε το άηττητο.
Ωστόσο, υπάρχουν και θετικά στοιχεία στον αγώνα της Κυριακής για την ομάδα του Α.Ο.Κ. καθώς όπως έχει δείξει μέχρι σήμερα στο πρωτάθλημα, οι αγώνες εκτός εδρας ταιριάζουν περισσότερο στη φιλοσοφία της ομάδας. Αν σε συνδυασμό με το κακό αγωνιστικό χώρο του γηπέδου, καταφέρει να κρατήσει το μηδέν στην άμυνα τότε ίσως να μπορέσει να αποκομίσει κάτι βαθμολογικά από τον συγκεκριμένο αγώνα.
Στην αποστολή δεν θα είναι ο Κωνσταντινίδης που είναι και πάλι τιμωρημένος ενώ για τα Λευκάδια θα υπάρχουν τρεις σημαντικές απουσίες αυτές των Μισαηλίδη Π., Έξαρχου και Ζαρογιάννη.
Στην αναμέτρηση του α' γύρου η ομάδα των Λευκαδίων είχε επικρατήσει με 1-0.
Από το υπόλοιπο πρόγραμμα ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις της Κύμης με το Μακροχώρι και του Ρήγα με την Λαμία.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές:
Τρίκαλα – Αμπελωνιακός (Ρούσσος, Τσόγκας, Γκαρτζονίκας από Σ.Δ. Πρέβεζας)
Μαχητής Τερψιθέας – Νάουσα (Μηλιάδης, Μηχαηλίδης, Ταταρίδης από Σ.Δ. Μακεδεονίας)
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Χαλκίδα (Φωτιάδης, Καμπούρης από Σ.Δ. Σερρών, Πεντερέτζης από Σ.Δ. Κιλκίς)
Πυργετός – Δωτιέας Αγιάς 0-3 α.α.
Ρήγας Φεραίος – Λαμία (Τίκας από Σ.Δ. Ευρυτανίας, Μανουράς, Μανασής από Σ.Δ. Τρικάλων)
Λευκάδια – Α.Ο. Καρδίτσα (Κατής, Δημόπουλος από Σ.Δ. Φλώρινας, Μπιντής από Σ.Δ. Καστοριάς)
Κύμη – Μακροχώρι (Σφακιανάκης, Νικολάδος, Ντάλλας από Σ.Δ. Αθηνών)
Ρεπό: Αχιλλέας Δομοκού