Παρουσιάσθηκε επίσημα στον Απόλλων Λάρισας ο Σάκης Θεοδοσιάδης
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Παρουσιάσθηκε σήμερα Τρίτη ο Σάκης Θεοδοσιάδης μαζί με τον γυμναστή Κώστα Μαργαρίτη στην ιστορική ομάδα του Απόλλων Λάρισας.
Ο πρόεδρος του Απόλλωνα Λάρισας κ. Παναγιώτης Μαντζανάς παρουσίασε το νέο τεχνικό της ομάδας τον κ. Σάκη Θεοδοσιάδη. Στην τοποθέτησή του ανέφερε:
«Θέλω να σας ευχαριστήσω όλους όσους βρίσκεστε σήμερα εδώ. Επιθυμώ καταρχάς να πω δύο πράγματα. Ξεκινήσαμε αυτή την προσπάθεια πριν από δύο χρόνια με πολύ κόπο και καταφέραμε να βρεθούμε σε αυτή την κατηγορία. Ξεκινήσαμε με μεράκι και όρεξη και δικαιωθήκαμε.
Θέλω να τους ευχαριστήσω όλους όσους ήταν από την αρχή μαζί μας, αλλά και όσους ήρθαν στη διαδρομή. Είναι μια μέρα όπου ξεκινάμε να κάνουμε κάτι νέο για τον Απόλλωνα. Επιλέξαμε έναν άνθρωπο καταξιωμένο στο χώρο. Θα κάνουμε ότι περνάει από τα χέρια μας, ώστε ο Απόλλωνας να παραμείνει εκεί που είναι».
Ο νέος τεχνικός του Απόλλωνα Λάρισας κ. Σάκης Θεοδοσιάδης μίλησε για τη νέα προοπτική στην καριέρα του. Αναλυτικά οι δηλώσεις του: «Σας καλωσορίζω και εγώ όλους. Θα ήθελα να ευχαριστήσω τη διοίκηση και τον πρόεδρο για την εκτίμηση προς το πρόσωπό μου. Είναι πραγματικά μεγάλη τιμή για εμένα. Δε θέλω να πω πολλά πράγματα. Θέλω να σταθώ αντάξιος απέναντι στη διοίκηση.
Μαζί με τους συνεργάτες μου, αλλά και με ολόκληρο το ποδοσφαιρικό τμήμα θα δώσουμε τα πάντα, ώστε να φανούμε ανταγωνιστικοί. Αυτό είναι που θα επιδιώξουμε είναι η διάκριση. Ο Απόλλων στη Γ' Εθνική, μαζί με τη Λάρισα στη Σούπερ Λιγκ εκπροσωπούν τον κόσμο της Λάρισας. Θέλουμε να είμαστε καλοί, ώστε να συγκεντρώσουμε νέους φιλάθλους, οι οποίοι θα στηρίζουν την προσπάθειά μας.
Σχετικά με ερώτηση που του τέθηκε για το μεταγραφικό σχεδιασμό της ομάδας, ο Σάκης Θεοδοσιάδης απάντησε: «Υπάρχει μια άριστη σχέση μεταξύ προπονητών και διοίκησης. Για εμάς μετράει το στοιχείο της οργάνωσης. Ο πρόεδρος έχει φοβερή όρεξη και κυρίως το κομμάτι της οργάνωσης είναι αυτό στο οποίο θα δώσουμε έμφαση. Στο μεταγραφικό σχεδιασμό μπορώ να σας πω ότι δεν θα έρθουν παίκτες για εντυπωσιασμό, αλλά ποδοσφαιριστές ουσίας. Ήδη έχουμε αξιολογήσει το ρόστερ και θα κρίνουμε αλλά και θα πράξουμε, ώστε να επιτευχθεί το καλύτερο δυνατό για την ομάδα. Δεν θέλουμε να είμαστε κομπάρσοι αλλά πρωταγωνιστές».