Στη Φαρκαδόνα συνεχίζει ο Κοντοβάς Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Στη γειτονική Φαρκαδόνα και την Γ' Εθνική θα συνεχίσει την ποδοσφαιρική του καριέρα ο Καρδιτσιώτης Παναγιώτης Κοντοβάς που στο παρελθόν έχει φορέσει με επιτυχία τη φανέλα του ΑΟΚ και της Αναγέννησης.
Ο 20χρονος ποδοσφαιριστής μας έκανε το μεγάλο βήμα στη συνέχεια για την ομάδα του Άρη ωστόσο η διοικητική αστάθεια και ο υποβιβασμός της ομάδας δεν βοήθησαν στην εξέλιξη του που τον οδήγησαν στη συνέχεια στη Γλυφάδα και τον Πύρασο Ν. Αγχιάλου.
Αναλυτικά η σχετική ανακοίνωση της Α.Ε. Φαρκαδόνας:
Η διοίκηση της Α.Ε.Φ ανακοινώνει την απόκτηση του 19χρονου αμυντικού μέσου Παναγιώτη Κοντοβά.
Το ποδοσφαιρικό του βιογραφικό:
2011-12 Α.Ο. Καρδίτσας
2012-13 Αναγέννηση Καρδίτσας
2013-14 Άρης Θεσσαλονίκης
2014-15 Α.Ο. Γλυφάδας – Α.Σ. Πύρασος Νέας Αγχιάλου
Την περίοδο 2011-2014 έχει αγωνισθεί και με την φανέλα της Εθνικής Ελλάδος Under 18
Οι πρώτες του δηλώσεις μετά την συμφωνία:
«Ευχαριστώ τους διοικούντες της ομάδας, τους κυρίους Χαλβατζά,Φραγκούλη και Σκρέτα όπως επίσης και το νέο μου προπονητή τον κύριο Ρούσσα για την εμπιστοσύνη που έδειξαν στο πρόσωπό μου. Υπόσχομαι μόνο δουλειά και επιτυχίες. Καλή χρονιά να έχουμε!»