Προσυνεδριακές εργασίες των Οικολόγων Πράσινων στη Λάρισα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Λάρισα
- Εκτύπωση
Την Κυριακή 15 Ιανουαρίου 2012 και ώρα 18:00, θα γίνει συνάντηση των Οικολόγων Πράσινων στη Λάρισα, Βελή 4, (πίσω από την παλαιά Νομαρχία) με σκοπό την προετοιμασία του Εκλογικού Συνεδρίου που θα γίνει στην Αθήνα 21- 22 Ιανουαρίου 2012.
Στα πλαίσια των αμεσοδημοκρατικών διαδικασιών θα εκφρασθούν απόψεις πάνω σε προτάσεις για τις επικείμενες εθνικές εκλογές. Στις 15 Ιανουαρίου ολοκληρώνεται η καταγραφή απόψεων – ευρεία διαβούλευση, των μελών του κόμματος, μέσω ερωτηματολογίου, το οποίο θα βοηθήσει στην καλύτερη λήψη των αποφάσεων στο εκλογικό συνέδριο της Αθήνας.
Οι απόψεις των μελών εκφράζονται στις περιφερειακές συναντήσεις καθώς και με ηλεκτρονικό τρόπου γι' αυτούς που δεν μπορούν να παρευρεθούν, οι οριστικές αποφάσεις για τις επικείμενες εθνικές εκλογές θα ληφθούν στο εκλογικό συνέδριο. Με την ολοκλήρωση της συζήτησης θα γίνει κοπή παραδοσιακής πίτας, η οποία θα είναι φτιαγμένη από γυναικείο συνεταιρισμό.
Το πρόγραμμα της συνάντησης είναι :
18:00 Συνάντηση των μελών και φίλων για το εκλογικό συνέδριο, συζήτηση και συμπλήρωση του ερωτηματολογίου.
19:00 Κοπή πίτας με την συμμετοχή μελών και φίλων