Συνάντηση Καραλαριώτου ενόψει εορτασμού Ολοκαυτώματος Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Λάρισα
- Εκτύπωση
Συνάντηση με τον Πρόεδρο και τη Γραμματέα της Ισραηλιτικής Κοινότητας Λάρισας Μώρις Μαγρίζο και Μπέτυ Μαγρίζου αντίστοιχα, είχε στο γραφείο της η Aντιπεριφερειάρχης Λάρισας Ρένα Καραλαριώτου,
Στην Ιερή Συναγωγή Λάρισας θα πραγματοποιηθεί η τελετή ανάμματος κεριών στη μνήμη των 6.000.000 Εβραίων του Ολοκαυτώματος και θα ακολουθήσουν σχετικές ομιλίες, ενώ στο Μνημείο Ολοκαυτώματος Ελλήνων Εβραίων Λάρισας (Πλατεία Εβραίων) θα γίνουν καταθέσεις στεφάνων.
Προς αυτή την κατεύθυνση, κατά τη συνάντηση, συζητήθηκαν οι λεπτομέρειες του προγράμματος των επόμενων εκδηλώσεων που θα είναι αφιερωμένες στα. 1.500.000 παιδιά που χάθηκαν στο Ολοκαύτωμα.
Τελευταία τροποποίηση στις14 Νοεμβρίου 2011, 10:11