Συγχαρητήρια στους μαθητές και τις μαθήτριες του ΓΕ.Λ. Παλαμά για την επιτυχία τους στις Πανελλήνιες Εξετάσεις Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ανακοινώσεις
- Εκτύπωση
![Συγχαρητήρια στους μαθητές και τις μαθήτριες του ΓΕ.Λ. Παλαμά για την επιτυχία τους στις Πανελλήνιες Εξετάσεις](/media/k2/items/cache/87f209dc29fe37e92a8fef8fb3f33af1_L.jpg)
Με αφορμή την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων των φετινών Πανελλαδικών Εξετάσεων η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του ΓΕΛ Παλαμά συγχαίρουμε από καρδιάς όλους/ες τους/τις μαθητές/τριές μας που κατάφεραν να περάσουν το κατώφλι των πανεπιστημιακών σχολών.
Οι μαθητές μας έδωσαν και φέτος τον καλύτερο εαυτό τους επιτυγχάνοντας εντυπωσιακά αποτελέσματα και επιλέγοντας, μετά από έρευνα, σχολές που όχι μόνο αντανακλούν τα ενδιαφέροντα και τις κλίσεις τους αλλά θα τους εξασφαλίσουν και επαγγελματικές προοπτικές τόσο στην Ελλάδα όσο και στο εξωτερικό.
Οι Πανελλαδικές εξετάσεις σηματοδοτούν το τέλος μιας ιδιαίτερα κοπιώδους και διαρκούς επί πολλά έτη προσπάθειας και την αφετηρία για ένα νέο δημιουργικό κύκλο στη ζωή τους γεμάτο όνειρα, εμπειρίες και πολύτιμες γνώσεις. Θερμά συγχαρητήρια και στις οικογένειές τους που στάθηκαν αρωγοί στον αγώνα των μαθητών/τριών και παρείχαν κάθε ηθική και ψυχολογική στήριξη.
Οι επιτυχόντες/ούσες ανοίγουν τώρα τα φτερά τους με εφόδια τις γνώσεις και τις αξίες που αποκόμισαν από τα μαθητικά τους χρόνια για μια σημαντική περιήγηση στον κόσμο της γνώσης και της επιστήμης.
Καλή σταδιοδρομία και καλή επιτυχία στο νέο ξεκίνημα της ζωής τους ως ακαδημαϊκών πολιτών πλέον.
Από το ΓΕ.Λ. Παλαμά