Δύο κρούσματα COVID-19 στο Ανθηρό - Κλιμάκιο του Ε.Ο.Δ.Υ. για rapid test την Τετάρτη (14/4)
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Δύο κρούσματα COVID-19 στο Ανθηρό - Κλιμάκιο του Ε.Ο.Δ.Υ. για rapid test την Τετάρτη (14/4)](/media/k2/items/cache/7455e2f9da7d6819f9f98de83d8f32fb_L.jpg)
Δύο επιβεβαιωμένα κρούσματα COVID-19 διαπιστωθήκαν στην Τοπική Κοινότητα Ανθηρού του Δήμου Αργιθέας, όπως ενημέρωσε το KarditsaLive.Net ο δήμαρχος Ανδρέας Στεργίου.
Με αυτό ως δεδομένο αλλά και προκειμένου να δοθεί η δυνατότητα στους κατοίκους της ευρύτερης περιοχής να υποβληθούν σε έλεγχο, την προσεχή Τετάρτη, 14 Απριλίου, θα βρεθεί στο Ανθηρό κλιμάκιο του ΕΟΔΥ, για την διενέργεια rapid test.
Λεπτομέρειες για την συγκεκριμένη δράση θα ανακοινωθούν από το Δήμο τις επόμενες ημέρες, προκειμένου να ενημερωθούν όλοι οι κάτοικοι.
Π.Κ.