Η Κυριακή των Βαΐων στον Ι.Ν Αγίας Παρασκευής στους Σοφάδες Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Η Κυριακή των Βαΐων στον Ι.Ν Αγίας Παρασκευής στους Σοφάδες](/media/k2/items/cache/40176b5f7d1c76edca816bf49d282631_L.jpg)
Με λαμπρότητα εορτάστηκε στην πόλη των Σοφάδων η Κυριακή των Βαΐων η μεγάλη δεσποτική εορτή της εισόδου του Χριστού στα Ιεροσόλυμα.
Το πρωί της Κυριακής τελέστηκε η πανηγυρική θεία λειτουργία στον Ιερό Ναό Αγίας Παρασκευής, χοροστατούντος του Αρχιερατικού Επιτρόπου πατήρ Ηλία Γώγου και παρουσία πλήθος πιστών.
Τη Θεία Λειτουργία παρακολούθησαν ο Δήμαρχος Σοφάδων κ. Θάνος Σκάρλος, η βουλευτής κ. Ασημίνα Σκόνδρα, ο Αντιδήμαρχος κ. Γ. Τσινόπουλος, ο πρόεδρος του Δημ. Συμβουλίου Σοφάδων κ. Ιωάννης Σταμούλης, η πρόεδρος της Κοινότητας Σοφάδων κ. Κατερίνα Σκρέτα.
Στο τέλος της θείας λειτουργίας ο πατήρ Ηλίας Γώγος ευχήθηκε καλή Μεγάλη Εβδομάδα.