Νέα αλλαγή προϊσταμένου στη Διεύθυνση Τεχνικών Έργων της Π.Ε. Καρδίτσας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Νέα αλλαγή προϊσταμένου στη Διεύθυνση Τεχνικών Έργων της Π.Ε. Καρδίτσας](/media/k2/items/cache/c4f0767a521498f24350ff4ec8b5b16b_L.jpg?t=20240730_065238)
Σε τοποθέτηση του κ. Χρήστου Σταμούλη στη θέση του αναπληρωτή προϊσταμένου της Διεύθυνσης Τεχνικών Έργων της Π.Ε. Καρδίτσας, προχώρησε με απόφασή του ο περιφερειάρχης Θεσσαλίας κ. Δημήτρης Κουρέτας.
Ο κ. Σταμούλης θα εκτελεί τα νέα του καθήκοντα μέχρι την επιλογή τακτικού Προϊσταμένου από το Συμβούλιο Επιλογής Προϊσταμένων, όπως χαρακτηριστικά αναφέρεται στην απόφαση.
Θυμίζουμε ότι μέχρι πρότινος και για μικρό χρονικό διάστημα (από αρχές Ιουνίου), όπως σας ενημέρωσε σε προηγούμενο άρθρο το ΚarditsaLive.Net την θέση κατείχε, επίσης με απόφαση του κ. Κουρέτα, ο κ. Πέτρος Κωνσταντάκος, ο οποίος με νέα απόφαση του Περιφερειάρχη (328312/25.07.2024) μετακινήθηκε από τη θέση του Προϊσταμένου του Τμήματος Εργαστηρίου της Διεύθυνσης Τεχνικών Έργων της Π.Ε. Καρδίτσας στη θέση του Προϊσταμένου του Τμήματος Πολιτικής Προστασίας της Π.Ε. Καρδίτσας της Αυτοτελούς Διεύθυνσης Πολιτικής Προστασίας της Περιφέρειας Θεσσαλίας, με ταυτόχρονη απαλλαγή του από τα καθήκοντα του Αναπληρωτή Προϊσταμένου της Διεύθυνσης Τεχνικών Έργων της Π.Ε. Καρδίτσας.
Ο κ. Κωνσταντάκος είχε αντικαταστήσει πριν δύο περίπου μήνες την κ. Πετσιά.
Π.Κ.