Το αργότερο έως 31 Ιουλίου το τριπλό πρωτόκολλο παράδοσης - παραλαβής του νέου Κ.Υ. Μουζακίου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Το αργότερο έως 31 Ιουλίου το τριπλό πρωτόκολλο παράδοσης - παραλαβής του νέου Κ.Υ. Μουζακίου](/media/k2/items/cache/c1fa3848d40aa0ee6683978c8aaeff22_L.jpg)
Εβδομάδα εξελίξεων για το νέο Κέντρο Υγείας Μουζακίου είναι αυτή που ξεκίνησε καθώς μέχρι της Τετάρτη 31 Ιουλίου αναμένεται να βρίσκεται στα χέρια της 5ης ΥΠΕ, προκειμένου να δρομολογηθούν οι διαδικασίες λειτουργίας του.
Τόσο ο διοικητής της 5ης ΥΠΕ κ. Φ. Σερέτης, όσο και ο δήμαρχος Μουζακίου κ. Φ. Στάθης, με τους οποίους επικοινώνησε το KarditsaLive.Net, επιβεβαίωσαν ότι βρισκόμαστε πλέον ένα βήμα πριν την ολοκλήρωση του τυπικού μέρους που προβλέπει παράδοση από τον ανάδοχο στο υπουργείο, από το Υπουργείο στον Δήμο και από τον Δήμο στην ΥΠΕ.
Μάλιστα ο κ. Στάθης τόνισε πως είναι ήδη έτοιμο το τριπλό πρωτόκολλο παράδοσης παραλαβής και πως πιθανόν να υπογραφεί και σήμερα Δευτέρα 29 Ιουλίου αλλά σίγουρα μέχρι την Τετάρτη 31 Ιουλίου.
Σε ότι αφορά στα εγκαίνια τα προσδιόρισε για το τέλος Αυγούστου με αρχές Σεπτεμβρίου, χωρίς αυτά να συνδέονται με την έναρξη λειτουργίας που μπορεί να γίνει νωρίτερα.
Π.Κ.