Κύπελλο Ελλάδας, 1η ημέρα: Πέρασαν οι μεγάλοι - Αποκλεισμός με ήττα για Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Βγήκαν τα πρώτα "8" εισιτήρια για τους "16" του κυπέλλου Ελλάδας, μετά τους αγώνες που έγιναν την Τετάρτη, ενώ το πρόγραμμα ολοκληρώνεται την Πέμπτη με τα υπόλοιπα οκτώ ζευγάρια.
Οι παραδοσιακές δυνάμεις του ποδοσφαίρου στη χώρα μας δεν είχαν ιδιαίτερα προβλήματα να πάρουν την πρόκριση ωστόσο δεν έλλειψαν οι αποκλεισμοί ομάδων της Super League από ομάδες της Football League. Συγκεκριμένα θύματα έκπληξης έπεσαν ο ΠΑΣ Γιάννενα, ο Πανθρακικός και ο Λεβαδειακός ενώ μοναδική αναμέτρηση που χρειάστηκε να πάει στα πέναλτι ήταν αυτή ανάμεσα σε Πανθρακικό και Νίκη Βόλου όπου οι Βολιώτες πανηγύρισαν την πρόκριση.
Τα αποτελέσματα της Τετάρτης (με έντονο χρώμα οι ομάδες που προκρίθηκαν):
Αιγινιακός - ΠΑΣ Γιάννινα 1-0
Απόλλων Καλαμαριάς - Πανιώνιος 0-0
Πανθρακικός - Νίκη Βόλου 2-1 κ.δ. και παρ. 1-4 πεν.
Λεβαδειακός - Αστέρας Μαγούλας 3-2
Εργοτέλης - Παναθηναϊκός 0-1
Απόλλων - Πλατανιάς 2-1
Φωκικός - Ολυμπιακός 3-5
Αναγέννηση Καρδίτσας - ΠΑΟΚ 0-1
Το πρόγραμμα της Πέμπτης 31 Οκτωβρίου:
14.30 Καλλονή - Πιερικός
Διαιτητής: Παππάς (Αθηνών)
Βοηθοί: Καρατζίκας (Αθηνών), Τσολάκης (Αθηνών)
15.30 Χανιά - Αστέρας Τρίπολης
Διαιτητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Δημητριάδης (Μακεδονίας), Μερκενίδης (Μακεδονίας)
15.30 Βέροια - Ηρακλής Ψαχνών
Διαιτητής: Αρετόπουλος (Τρικάλων)
Βοηθοί: Τάτσης (Ηπείρου), Κουλά - Χασάν (Ξάνθης)
15.30 Παναιτωλικός - Κέρκυρα
Διαιτητής: Σελίμος (Λακωνίας)
Βοηθοί: Λαμιάς (Μεσσηνίας), Σερεμέτης (Μεσσηνίας)
18.00 ΟΦΗ - Καλλιθέα
Διαιτητής: Γιαννουλάκης (Χανίων)
Βοηθοί: Κουρομπίλια (Δυτ. Αττικής), Παστρωμάς (Δυτ. Αττικής)
18.00 Ξάνθη - Ηρακλής
Διαιτητής: Δελφάκης (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Αναστόπουλος (Αρκαδίας), Πετρόπουλος (Αρκαδίας)
20.30 Άρης - Ολυμπιακός Βόλου
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)
Βοηθοί: Γκάγκας (Λάρισας), Ευθυμιάδης (Πιερίας)
20.30 Ατρόμητος - Φωστήρας
Διαιτητής: Δημητρόπουλος (Φθιώτιδας)
Βοηθοί: Γουργιώτης (Φθιώτιδας), Γεωργαράκος (Αθηνών)