Ισόπαλο το φιλικό της Αναγέννησης με τον Δωτιέα Αγιάς Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Παρασκευής το φιλικό της Αναγέννησης με τον Δωτιέα Αγιάς στο πλαίσιο της αγωνιστικής ετοιμότητας των δύο ομάδων που την προσεχή Κυριακή έχουν ρεπό από το ραντεβού τους στους αγωνιστικούς χώρους.
Η αναμέτρηση έληξε με 1-1 με τους κιτρινόμαυρους να προηγούνται στο σκορ με 1-0 με γκολ του Γεωργακόπουλου λίγο πριν το ημίχρονο και τους φιλοξενούμενους της Αγιάς να ισοφαρίζουν στις αρχές της επανάληψης. Αρκετές οι δοκιμές από τους δύο προπονητές σε ένα αγώνα χωρίς ρυθμό και με τον Σάκη Θεοδοσιάδη να ξεκουράζει Σιαράβα, Οικονόμου, Γκουγκούδη και Μπουντούρη.
Θυμίζουμε το πρόγραμμα της ερχόμενης Κυριακής (15:00) για τον Βόρειο όμιλο της Football League 2 όπου η Αναγέννηση δεν θα αγωνιστεί λόγω της αποχώρησης από το πρωτάθλημα του Οικονόμου Τσαριτσάνης.
Τηλυκράτης - Δόξα Κρανούλας
Βατανιακός - Τύρναβος
Ζάκυνθος - Απόλλων Καλαμαριάς
Αιγινιακός - Εθνικός Σιδηροκάστρου
Οικονόμος Τσαριτσάνης - Αναγέννηση Καρδίτσας 0-3 (α.α.)
Οδυσσέας Κορδελιού - Κασσιώπη
Τέσσσερις ποδοσφαιριστές των κιτρινόμαυρων θα "ξεχρεώσουν" την αγωνιστική της τιμωρίας στον αγώνα με τον Οικονόμο που δεν θα γίνει. Πρόκειται για τους Μίχο Χ., Γήττα Ξεν., Μπουντούρης Σ. και Ρόβα Ι., οι οποίοι φρόντισαν στον προηγούμενο αγώνα να πάρουν την μία επιπλέον κάρτα που χρειαζόταν για να εκτίσουν την ποινή στον συγκεκριμένο αγώνα.