Με Κρανούλα την Κυριακή η Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Μετά από μια εβδομάδα απουσίας από τις επίσημες αγωνιστικές υποχρεώσεις οι κιτρινόμαυροι του Σάκη Θεοδοσιάδη επιστρέφουν την Κυριακή αντιμετωπίζοντας για την 16η αγωνιστική την Δόξα Κρανούλας.
Η ομάδα της Κρανούλας πραγματοποιεί μέτρια πορεία την φετινή σεζόν που την κρατά στις χαμηλές θέσεις της βαθμολογίας. Τις τελευταίες αγωνιστικές έχει συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα ενώ χαρακτηριστικό είναι ότι έχει να κερδίσει από την 4η αγωνιστική (18 Νοεμβρίου 2012) που επιβλήθηκε με 2-1 του Τηλυκράτη.
Σε ότι αφορά την Αναγέννηση το κλίμα είναι πολύ καλό στην ομάδα, καθώς είναι πολύ κοντά στην άνοδο, στόχος που ήταν μονόδρομος από την αρχή της χρονιάς. Πλέον εφικτή είναι και η κατάκτηση της 1ης θέσης με κύριο αντίπαλο την Καλαμαριά που όμως την Κυριακή έχει σίγουρους τους τρεις βαθμούς με τον Οικονόμο που αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.
Η αποστολή της Αναγέννησης βρίσκεται από το βράδυ του Σαββάτου στα Ιωάννινα και στην αποστολή είναι οι: Σιαράβας, Τσιάμης, Σάββας, Οικονόμου, Πάτρας, Τζάνης, Σουμέλας, Χατζηρίζος, Ρόβας, Γήττας, Γκουγκούδης, Γκόλιας, Φλιούκας, Υφαντής, Καραχάλιος, Μπουντούρης, Αθανασιάδης, Κρανιώτης, Τσιφλίδης.
Μοναδικό αγωνιστικό πρόβλημα για τον Σάκη Θεοδοσιάδη ο τιμωρημένος Μίχος.
Στα αξιοσημείωτα της αναμέτρησης η "επιστροφή" Γήττα, Σιαράβα και Τσιφλίδη ως αντιπάλου της Δόξας με την οποία και αγωνίστηκαν στο παρελθόν
Το πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής:
Τύρναβος - Οδυσσέας Κορδελιού
Απόλλων Καλαμαριάς - Οικονόμος Τσαριτσάνης 3-0 (άνευ αγώνα)
Εθνικός Σιδηροκάστρου - Τηλυκράτης
Κασσιώπη - Ζάκυνθος
Δόξα Κρανούλας - Αναγέννηση Καρδίτσας
Αιγινιακός - Βατανιακός