Παρέμεινε 2η στην βαθμολογία η Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Στη 2η θέση της βαθμολογίας παρέμεινε η Αναγέννηση μετά την ολοκλήρωση της 15ης αγωνιστικής του Βορείου ομίλου της Football League 2 αφού η Καλαμαριά κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Ζακύνθου στον αγώνα που έγινε στο νησί.
Στους αγώνες που έγιναν σήμερα η Καλαμαριά με παίκτη παραπάνω για ένα ημίχρονο κατέφερε να περάσει από την Ζάκυνθο και παρέμεινε έτσι στην 1η θέση της βαθμολογίας.
Ο Βατανιακός κέρδισε με 3-1 τον Τύρναβο με τις δύο ομάδες όμως να είναι εκτός πεντάδας ανόδου. Νίκες για Εθνικό Σιδηροκάστρου και Αιγινιακό με τις δύο ομάδες να κατέχουν την 4η και 5η θέση στη βαθμολογία ενώ την ήττα νώρισε η Κασσιώπη στο Κορδελιό που έμεινε στην 3η θέση της βαθμολογίας και τέσσερις βαθμούς πλέον μακριά από την Αναγέννηση.
Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής:
Τηλυκράτης - Δόξα Κρανούλας 1-0
Βατανιακός - Τύρναβος 3-1
Ζάκυνθος - Απόλλων Καλαμαριάς 0-3
Αιγινιακός - Εθνικός Σιδηροκάστρου 1-0
Οικονόμος Τσαριτσάνης - Αναγέννηση Καρδίτσας 0-3 (α.α.)
Οδυσσέας Κορδελιού - Κασσιώπη 2-1
Η Δόξα Κρανούλας είναι ο επόμενος σταθμός των κιτρινόμαυρων που ετοιμάζονται να επιστρέψουν στην Football League από την νέα σεζόν. Σειρά της Καλαμαριάς να πάρει τρεις εύκολους βαθμούς από την αποχώρηση του Οικονόμου.
Το πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής:
Τύρναβος - Οδυσσέας Κορδελιού
Απόλλων Καλαμαριάς - Οικονόμος Τσαριτσάνης 3-0 (α.α.)
Εθνικός Σιδηροκάστρου - Τηλυκράτης
Κασσιώπη - Ζάκυνθος
Δόξα Κρανούλας - Αναγέννηση Καρδίτσας
Αιγινιακός - Βατανιακός