Χαλάρωμα της Αναγέννησης επι της μικτής Νέων Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Εύκολη ήταν η επικράτηση της Αναγέννησης επί της μικτής ομάδας Νέων της ΕΠΣ Καρδίτσας σε αγώνα που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τρίτης στο Δημοτικό Στάδιο.
Ο Σάκης Θεοδοσιάδης δοκίμασε δύο διαφορετικά σχήματα σε κάθε ημίχρονο δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε όλους σχεδόν τους παίκτες. Δοκιμές έγιναν σε πρόσωπα και σχήματα έγιναν και από την μικτή Νέων όμως ο αντίπαλος ήταν πάνω από τα μέτρα τους...
Τα γκολ για την Αναγέννηση σκόραραν μόλις στο 5' ο Πάτρας και εν συνεχεία ο Κρανιώτης στο 32' και ο Χατζηρίζος στο 45'. Στο β' ημίχρονο την παράσταση έκλεψε ο Τσιφλίδης που σκόραρε τρεις φορές πρώτα με κεφαλιά στο 52' και εν συνεχεία με δύο σουτ στο 60' και 80'.
Η προετοιμασία της Αναγέννησης συνεχίζεται κανονικά από Τετάρτη για τον αγώνα με την Δόξα Κρανούλας εκτός έδρας με τον Μίχο να είναι η μοναδική απουσία λόγω τιμωρίας.