Ολιγομελή τμήματα σε Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Καρδίτσας και Ε.Ε.Ε.ΕΚ. - ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.Λ. Σοφάδων Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Ολιγομελή τμήματα σε Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Καρδίτσας και Ε.Ε.Ε.ΕΚ. - ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.Λ. Σοφάδων](/media/k2/items/cache/935d30f3058fdd6a0923f3b5c0948363_L.jpg)
Αποφάσεις για τη λειτουργία ολιγομελών τμημάτων στο Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Καρδίτσας καθώς και στο Ενιαίο Ειδικό Επαγγελματικό Γυμνάσιο – Λύκειο Σοφάδων και το Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης Σοφάδων υπέγραψε η Αν. Δ/ντρια της Περιφερειακής Δ/νσης Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Θεσσαλίας κ. Β. Ζιάκα.
Πιο συγκεκριμένα:
Στο Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Καρδίτσας, για το σχολικό έτος 2023-2024 αποφασίστηκε η λειτουργία 4 τμημάτων με 3 μαθητές ανά τμήμα.
Στο Ενιαίο Ειδικό Επαγγελματικό Γυμνάσιο – Λύκειο Σοφάδων θα λειτουργήσουν 6 ολιγομελή τμήματα με 20 μαθητές συνολικά. Αναλυτικότερα η απόφαση για τις τάξεις, τα τμήματα και τον αριθμό μαθητών ανά τμήμα ΕΔΩ
Τέλος στο Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης Σοφάδων θα λειτουργήσουν 9 τμήματα με 27 μαθητές συνολικά. Για τα Εργαστήρια-Τμήματα και τον αριθμό των μαθητών ανά τμήμα ΕΔΩ
Κ.Κ.