Με ανοιχτό διαγωνισμό οι τελευταίες «πινελιές» για το Θεοδωρίδειο Κέντρο «Ορίζοντες» Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Με ανοιχτό διαγωνισμό οι τελευταίες «πινελιές» για το Θεοδωρίδειο Κέντρο «Ορίζοντες»](/media/k2/items/cache/9b356d69cc0926943cb4caa85ef29271_L.jpg)
Μετά από μία μακρά και επίπονη διαδικασία που ξεκίνησε αμέσως μετά το πλήγμα από τον "Ιανό", το Θεοδωρίδειο Κέντρο «Ορίζοντες» που στηρίζει άτομα με ειδικές ανάγκες, είναι κοντά στο να λειτουργήσει στο νέο του κτίριο.
Σύμφωνα με τα όσα είπε στην διάρκεια της συνεδρίασης της Δημοτικής Επιτροπής ο εκπρόσωπος της Διεύθυνσης Τεχνικών Υπηρεσιών κ. Καμινιώτης (εισηγήθηκε αντί του αντιδημάρχου κ. Σβερώνη), το έργο έχει ολοκληρωθεί σε ότι έχει να κάνει το κτήριο και τις εγκαταστάσεις και απομένουν λεπτομέρειες.
Το θέμα ήρθε στην Δημοτική Επιτροπή για να εγκριθούν οι όροι της διακήρυξης για την προμήθεια εξοπλισμού, απαραίτητου για την λειτουργία της δομής και συγκεκριμένα χώρων που διαθέτει όπως αίθουσας γυμναστικής, κουζίνας, ησυχαστηρίου, αίθουσας πολλαπλών χρήσεων, γραφείου γιατρού, καθώς επίσης αναπηρικού αμαξιδίου και φορητού υπολογιστή.
Ο ανάδοχος για την προμήθεια που είναι προϋπολογισμού 45.512,96 ευρώ θα αναδειχθεί μέσω ανοικτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού εξ ου και η διακήρυξη που ομόφωνα ενέκρινε η Δημοτική Επιτροπή.
Σημειώνεται πως η διάρκεια της σύμβασης ορίστηκε σε 60 ημέρες από την ημέρα της υπογραφής της.
Π.Κ.