Ο Φώτης Σερέτης παραμένει Διοικητής της 5ης ΥΠΕ - Συνέντευξη για Υποδιοικήτρια της 5ης ΥΠΕ η Μαίρη Κουτσιούμπα
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Ο Φώτης Σερέτης παραμένει Διοικητής της 5ης ΥΠΕ - Συνέντευξη για Υποδιοικήτρια της 5ης ΥΠΕ η Μαίρη Κουτσιούμπα](/media/k2/items/cache/088a859831260dce446ad22398f2e563_L.jpg)
Ο νυν Διοικητής της 5ης Υγειονομικής Περιφέρειας Θεσσαλίας - Στερεάς Ελλάδας κ. Φώτης Σερέτης, θα είναι και επίσημα ξανά επικεφαλής των υγειονομικών υπηρεσιών των δύο περιφερειών.
Το όνομα του κ. Σερέτη μαζί με αυτό του Αθανάσιου Τσάτσου και της Μαίρη Κουτσιούμπα (με αυτή τη σειρά), είχαν σταλεί στον Υπουργό ο οποίος και έκανε την τελική επιλογή.
Το όνομά του όπως και των υπολοίπων Διοικητών των ΥΠΕ θα πάει στη Βουλή την Πέμπτη (1/8) και στην Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων για το τυπικό κομμάτι της υπόθεσης.
Σε εξέλιξη βρίσκεται η διαδικασία και για την επιλογή των Υποδιοικητών των Υγειονομικών Περιφερειών όπου σήμερα (31/7) περνά από συνέντευξη και η Διοίκητρια του Γ.Ν. Καρδίτσας Κα Μαίρη Κουτσιούμπα που ειναι ψηλά στη σχετική λίστα των μορίων που προηγήθηκαν από το ΑΣΕΠ.